SUTUOKTINIAIS NE GIMSTAMA, O TAMPAMA

Santuoka, tai svarbus laimės ir gerovės šaltinis, tačiau apytikriai pusė jų išyra. Kas gi įvyksta, jog pradžioje džiaugęsi savo ryšiu sutuoktiniai nusprendžia skirtis? Klubo „Mirgos namai“ atstovų teigimu geromis žmonomis ir gerais vyrais ne gimstama, bet tampama. Tam reikalingos abiejų sutuoktinių pastangos, daug problemų sutuoktiniai įveiktų, jei turėtų pakankamai įgūdžių spręsti iškylančias problemas. Būtent šiuos įgūdžius įgyti ir lavinti kviečia klubo „Mirgos namai“ atstovai rengdami seminarą „Kaip gyventi ilgai ir laimingai“.
FOTO: Kestutis Pleita

Tad kaip gyventi ilgai ir laimingai kartu?

„Šeima prasideda nuo dviejų žmonių, vyro ir moters, santykių. Tačiau tiems santykiams vis dar skiriama nepakankamai dėmesio. Kai kalbama apie šeimą, dažniausiai akcentuojami vaikai, vaikų auklėjimas, jų lavinimas, tačiau labai mažai dėmesio skiriama poros santykių tobulinimui“, – teigia klubo „Mirgos namai“ viena iš įkūrėjų Rūta Kilmanaitė.
Kaip rodo praktika, sutuoktiniams dažniausiai trūksta įgūdžių išlaikyti santykius. Nors privalomai dalyvaujama sužadėtinių rengimosi santuokai programoje, nemažai būsimųjų sutuoktinių nepakankamai pasirengia šeimos gyvenimui.
Statistikos departamento duomenimis 2009 metais 100 santuokų teko 45 skyrybos.
„Savo kasdieniame darbe pastoviai susiduriu su skyrybomis, matau, kiek jos kainuoja mano klientams – kiek finansiškai, tiek ir emociškai. Deja, sutuoktiniai ateina tada, kai dažniausiai nieko pakeisti nebeįmanoma, nors kartais būna akivaizdu, kad skyrybų nebūtų, jei šie žmonės savo santykiais būtų susirūpinę anksčiau“, – teigia advokatas Darius Ališauskas.
Klubas „Mirgos namai“ atsižvelgdamas į šią situaciją nusprendė surengti seminarą susituokusioms, besiruošiančioms susituokti, ar nesusituokusioms poroms, bei visiems, kuriems ši tema yra įdomi, paremtą realiais santuokos bei skyrybų tyrimais ir praktinėmis užduotimis.
„Tikime, jog tai, kuo galime pasidalinti, gali būti vertinga kiekvienos poros gyvenime, nesvarbu, ar pora šiuo metu sutaria gerai, ar išgyvena krizę“, – sakė seminaro vedėja psichologė Giedrė Gutautė, atlikusi ne vieną poros santykių tyrimą.
Pirmasis seminaras, pavadintas „Kaip gyventi ilgai ir laimingai“, įvyks birželio 30 dieną Vilniuje.
Seminarą veda: psichologė Giedrė Gutautė.
Seminaro trukmė: 2,5 valandos.
Seminaras vyks: „Šiaurės miestelio technologijų parko“ konferencijų salėje, Galvydžio g. 5, Vilnius
birželio 30 dieną, nuo 18:30 iki 21:00 val.
liepos 14 dieną, nuo 18:30 iki 21:00 val.
liepos 28 dieną, nuo 18:30 iki 21:00 val.
Seminaro kaina: 30 Lt asmeniui. Į kainą įskaičiuotos dvi kavos pertraukėlės.
Seminaro dalyvių kiekis ribotas, dėl to būtina išankstinė registracija. Registruodamiesi būtinai nurodykite, kurią dieną norėtumėte dalyvauti seminare: birželio 30, liepos 14 ar liepos 28.
Registruotis galite: el.paštu: [email protected] arba tel.: 8 615 95 305
Daugiau informacijos: www.mirgosnamai.lt
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2010-07-27 19:41
super
geros idejos. Man patinka
2010-06-29 13:10
as
gal ir nieko idejos su seminarais:) reiks kadanors kai bus laisvesnio laiko nueiti kazkur:)