Vestuvės užsienyje


VESTUVINIAI KVIETIMAI IR KALIGRAFIJA

Išsirinkote nuostabius kvietimus, romantiškas tekstukas jau taip pat laukia savo eilės, kada galės nugulti ant Jūsų kvietimo. Ko trūksta: taisyklingos spaudos ar šiltos rašysenos ranka? Kaligrafija gali padėti reikiamą ir galutinį akcentą Jūsų vestuviniuose kvietimuose, stalo kortelėse ar kituose vestuviniuose užrašuose. Tačiau kaligrafija neturi griežtų rėmų, kaip gali pasirodyti iš pradžių.
FOTO: Elstera.lt

Kompiuterinė kaligrafija

Kompiuterinė kaligrafija dažniausiai naudojama išskirti jaunųjų vardus, adresuoti vokus, stalo kortelių užrašams, meniu bei stalų numeriukams. Kompiuterizuotoje kaligrafijoje naudojami specialūs kaligrafiniai šriftai, imituojantys rašyseną ranka. Pasirinkus tokį rašymo būdą, gaunamas itin taisyklingas ir tvarkingas raštas, padabintas identiškais paraitymais. Turėdami tokį kvietimą, esame tikri, kad kiekvienas įskaitys ir supras. Be to, tai nereikalauja didelių laiko sąnaudų. Siekiant išvengti painiavos kvietimo tekste, galima kaligrafiškai rašyti tik pirmąsias vardų raides. O visą kitą tekstą rašyti tvarkingu, visiems įskaitomu šriftu.
Savo kvietimui galite suteikti unikalumo ir atspausdinę jį staline rašymo mašinėle. Tikriausiai tai nustebintų ne tik svečius, bet ir patiems rašytojams būtų smagus išbandymas.

Tikroji kaligrafija

Tikriausiai visi sutiksite, kad dailaus užrašo ranka ir jo perteikiamų emocijų niekas neatpirks. Tam abejingų nėra. Rašymas ranka, ypač pasitelkus visus kaligrafinius įgūdžius ir žinias, perteikia pačias tikriausias emocijas. Kvietimas įgyja šiek tiek daugiau energijos, nei yra tikimasi. Tačiau atminkime, kad neturi būti visko daug ar per daug. Jei rašote visą tekstą ranka, geriausia rinktis ne tiek raitytą, labiau tvarkingą, taisyklingą raštą. Galima išryškinti pirmąsias jaunųjų vardų raides ar apskritai viso teksto didžiąsias raides. Visą dėmesį galima sutelkti tik į jaunųjų vardus ir juos išmarginti subtiliais prancūziškais ornamentais. Norėdami pamaloninti svečius, kaip viso teksto spaudą pasirinkite skaitmeną (kompiuterinę spaudą), o kviečiamųjų vardus įrašykite kaligrafiškai ranka. Taip kiekvienam artimajam parodysite, koks svarbus jis yra.

Praktiški patarimai rašant ranka

Tačiau kaip žinoti, kuris kvietimas reikalauja skaitmeninės spaudos, o kuris – rašymo ranka? Jei Jūsų šventė yra jaukus artimųjų susibūrimas, o Jūsų kvietimas nėra didelis, tuomet puikiausiai tiks kaligrafija. Kuo labiau kvietimas siejasi su natūralumu, ypač jei tai rankų darbo popierius, tuo labiau jam tinka natūrali rašysena ranka. Jei popierius blizgus, metalizuotas, rašyti ranka su tušu bus išties sudėtinga.
Jei nusprendėte kvietimus rašyti ranka, galite rinktis plunksnakotį ar plunksną kirstu galiuku. Tokia labiausiai tiks subtiliam tvarkingam raštui. Norėdami daugiau romantikos ir paraitymų, rinkitės plunksną apvaliu galiuku. Jei visgi nepasitikite savo jėgomis, galite pasikliauti kaligrafais. Patirtį sukaupę specialistai padės Jums sukurti tobulą, iki galo išbaigtą kvietimą.

Kaligrafija vestuvių dieną

Atrodytų, kad vestuvių dieną vietos kaligrafijai jau nėra. Tačiau galima labai romantiškai paruošti jai vietą greta palinkėjimų knygos padėjus plunksnakotį ir juodo tušo buteliuką. Kiekvienas svečias, rašydamas palinkėjimą jauniesiems, galės išbandyti meninio rašymo gabumus. Be to, knyga, išmarginta įvairiausiais šriftais ir pilna emocijų, po daugelio metų kels gerus ir šiltus prisiminimus.
Rašymas ranka turi žymiai daugiau paslėptų emocijų, nei atrodo iš šalies. Tereikia paimti plunksnakotį į rankas ir net nepastebėsite, kaip plunksna pati lengvai judės popieriaus paviršiumi...
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2010-08-13 21:17
Tapati
Labai ispudingai atrodo. Apie kaligrafija net nebuciau pagalvojus. aciu :)
2010-08-13 18:49
G.K
Labi grazu. Kaligrafija suteikia sventiskumo, ir prabangos jausma. Vat, kiek nedaug reikia, tik rasysenos..:)