Top 5: LT grožio „vlogerės“ sek planuodama vestuves


APIEVESTUVES.LT SKAITYTOJOS LINOS VESTUVIŲ ISTORIJA

Išvykstamoji santuoka – VU Botanikos sodas Kai tik atsirado galimybė tuoktis ne vien santuokos rūmuose, žinojau – ja pasinaudosiu. Mano būsimasis vyras šią idėją priėmė lygiai taip pat entuziastingai. Tad norėčiau pasidalinti su jumis mūsų džiaugsmais ir rūpesčiais, organizuojant tokią ceremoniją.
Autorius:  Darius Janutis

Vietos pasirinkimas

Visų pirma – kodėl Botanikos sodas. Jaunieji gali tuoktis ten, kur yra nors vienas iš jų priregistruotas – aš Vilniuje, būsimas jaunikis – Šiauliuose. Kadangi visas mūsų gyvenimas sukasi Vilniuje, miesto pasirinkimo problema atkrito. Pradėjome galvoti, jog norime tuoktis gamtoje, tačiau su lietuviškais orais nepagudrausi... Reiškia, turi būti galimybė kažkur pasislėpti nuo lietaus. Dar norisi, kad nebūtų per daug vieša – turistų minios „neliptų ant galvos“, įvairūs prašalaičiai nezyliotų aplink. Tiesa, iš pradžių buvo net mintis tuoktis Vilniaus rotušėje, bet ten prieš daugiau nei šešis mėnesius nenorėjo rezervuoti – jeigu tuo metu atvyktų koks garbingas užsienio svečias, pirmenybė būtų jam, o ne santuokai. Tad toliau ieškojom vietos gamtoje. Lengva ranka atmetėm Belmontą, Gedimino kalną su jo viršūne ar papėde, Verkių parko teritoriją. Europos parkas netiko, nes tai jau Vilniaus rajonas, o ne Vilniaus miestas, kuriame aš registruota. Galiausiai prisiminėm Botanikos sodą – pirmiausia Vingio parke, ir tik paskui – Kairėnuose. Ar sakiau, kad šis vietos rinkimas vyko, kai aš dirbau Prancūzijoje, o jaunikis Lietuvoje? Per Kalėdas suplanavau atostogas. Jau buvom numatę, kad abu kartu vyksim į Botanikos sodą apsižiūrėti. O žiema gili, lietuviška, sniego iki kelių! Nuvykom ir, kad ir kaip skambėtų, pamačius tokią žiemišką baltą pasaką, aplinka ir atmosfera iškart patiko. Administracijos darbuotoja mums aprodė sodą ir kelias patalpas, kur galėtume prisiglausti nepalankiu oru. Viskas buvo idealu.
 

Popierizmas, popierizmas...

Mus ribojo mano atostogų laikas, tad dokumentus tvarkėm itin greitai – kitą dieną jau turėjom raštišką patvirtinimą iš Botanikos sodo direktoriaus, jod leidžia organizuoti ceremoniją. Toks popierius reikalingas CMB. Ten nuvykus mūsų irgi laukė biurokratinė staigmena – ar vieta tinkama ceremonijai, metrikacijos biuras gali tvirtinti beveik mėnesį...Ir tik paskui galim pateikti prašymus tuoktis. Mes tiek laiko neturėjome, o juk reikia mūsų abiejų parašų...Stebuklingai CMB darbuotoja sutiko paspausti tuos, kas tvirtina, ir jau kitą dieną mūsų vieta, data ir valanda buvo pažymėtos antspaudu ir parašais. Susimokėti teko, žinoma, nustatytą 210Lt mokestį už tokią išvykstamąją ceremoniją. Dar reikėjo pasirašyti ir nuomos sutartį su VU Botanikos sodu, kaina – vėl gi atskira. Per tris dienas apsisukome. Tačiau tai buvo tik vienas iš etapų...

Organizaciniai reikalai

Kaip žinia, įėjimas į Botanikos sodą – mokamas. Iškart kilo klausimas – kaip daryti su svečiais? Administracija sutiko mums taikyti bilieto su nuolaida kainą. Kai tik žinojome tikslų svečių skaičių – pervedėme šią sumą. Beje, į nuomos kainą įskaičiuotas ir nemokamas 10 žmonių įėjimas (jaunieji, liudininkai, tėvai, du drabuotojai). Tad galiausiai net tie keli žmonės, kurie ceremonijos dieną tiesiog atėjo mūsų pasveikinti, irgi neturėjo pirkti bilieto. Visi laimingi ir patenkinti.
Nedidelis rūpestėlis buvo su CMB darbuotojų atsivežimu į ceremonijos vietą. Kai tokios tuoktuvės vyksta darbo dienomis, CMB gauna iš savivaldybės automobilį, savaitgaliais – negauna. Tad turėjom patys atsivežti ir parvežti atgal. Kaip gerai, kai šeimos draugai sutinka padėti.
Dar viena smulkmena – ceremonijos vietoje turi būti valstybinė atributika. Pavyzdžiui, herbas ar lietuvos vėliava, kurios užtenka ir mažos stalinės. Šiuo atveju tuo pasirūpina Botanikos sodas. Priklausomai nuo vietos, jaučiu, kartais gali tekti tuo rūpintis ir jauniesiems.

Restoranas ir fotosesija

Mūsų pasirinkta vieta ceremonijai galiausiai išsiplėtė iki visų vestuvių vietos. Ilgai ieškoję restorano, pasirinkom tuo metu dar remontuotą Kairėnų malūną tame pačiame sode. Tad išvengėm važinėjimų per pusę Vilniaus, net fotografavomės tik sode. Mūsų vestuvių dieną matėm tikrai ne vieną jaunųjų porą, kuri sukosi tame pačiame gamtos fone – sode galima apsilankyti specialiai jaunųjų fotosesijai už tam tikrą sumą. Mums viskas įėjo į tą vienintelę nuomos sutartį.

Laimingoji diena

Taip troškę gamtos, ją ir gavom – lauktąją dieną buvo tobulai saulėta ir karšta. Gal dėl to sugebėjom pamiršti pasus ir žiedus namuose? Smagi detalė, smagi. CMB darbuotojos nuramino, kad kas antra pora pamiršta. Sugaišę ne tiek ir daug laiko svarbiausiems atributams atsivežti, pradėjome savo šventę. Ceremonija vyko saloje sodo gilumoje, į kurią vedė mažas tiltelis, o šešėlyje stovėjo pavėsinė. Visi svečiai būriavosi ant kranto, kai mes, skambant Mendelsono maršui, perėjome tiltu ir pradėjom klausytis mums skirtų žodžių.
Nepaisant smulkių nesklandumų, priverstinio skubėjimo, sodo, pirmąkart pamatyto žiemą, kai niekas nežaliuoja, ar kavinės – kai ten dar tik elektra vedžiojama, ir kaip kam per didelio karščio, nepaisant viso to - nei kiek nesigailim savo pasirinkimu tuoktis ne santuokos rūmuose.
Tikiuosi, savo istorija nors kiek padėjau toms ir tiems, kurie nuspręs tuoktis ne santuokos rūmuose. Gal jūs irgi pasirinksite Botanikos sodą, o gal atrasite dar tobulesnę vietą. Bet kokiu atveju – sėkmės ir įkvėpimo!
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
3
Komentarai
2010-10-13 17:43
Lina
Elenyte,
ceremonijos metu visi susirinkusieji stovėjo ant kranto, o mes, jaunieji, liudininkai ir CMB darbuotojos salelėje, beveik ant tilto. Pavesinė buvo naudojama tik po to - užkandžiams, gėrimams ir tt, kol mes visi linksmai naudojomės sodo erdvės privalumais :)
2010-10-13 16:59
Elenytė
Viskas labai gražu, bet užkliuvo pačios ceremonijos vieta toj pavėsinukei, na jau vietos stoka tai tikrai, labai jau susiplūkę visi, manau galima būvo rasti ir daugiau erdvės, pastaruoju atveju daug gražiau viskas atrodo...
2010-10-13 14:21
Giedre
Labai smagi istorija, aciu uz asmeniskai isgyventus ispudzius, jie padejo susivokti kas ir kaip vyksta.
SKAITOMIAUSI
EKSPERTŲ STRAIPSNIAI
KATALOGO NAUJIENOS