Kiek kainuoja estų, latvių ir lenkų dizainerių vestuvinės suknelės?


RENATA ATSAKO: VISKAS APIE VESTUVIŲ PLANAVIMĄ

Mielieji,
tęsiame straipsnių ciklą, kuriame ApieVestuves.lt ekspertai, atsakinėja į Jūsų ApieVestuves.lt Facebook puslapyje užduotus klausimus. Šįkart vestuvių organizatorė Renata dalinasi savo patirtimi.

Robertos klausimas: Į ką atkreipti dėmesį planuojant vestuvių biudžetą?

Pirmiausia, pradedant planuoti vestuvių biudžetą, reikia žinoti, kokių vestuvių norite: vienos ar dviejų dienų, kiek bus svečių, kokio pobūvio pageidaujate ir taip toliau. Stebuklų nebūna, tad pigiai ir gerai nesitikėkite prasisukti. Žinoma, kiekvienas kokybę suvokia skirtingai. Kainos vestuvių rinkoje vyrauja įvairios, svarbiausia, žinoti, kiek galite išleisti vestuvių puotai ir labai atsakingai, smulkmeniškai sudaryti sąmatą, nes kiekvienas daiktas ar paslauga kainuoja.

Viktorijos klausimas: Kaip surengti kuklią, mažo biudžeto šventę 40 žmonių?

Kyla klausimas, kas yra kukli šventė. Vienam ji kukli, jei suma siekia 40 000 Lt, kitam – jei 10 000 Lt. Sutaupyti ir iškelti prabangią puotą galima, jei turi daug draugų, kurie sukasi vestuvių versle ir daugumą paslaugų gali pasiūlyti nemokamai arba už simbolinę kainą. Kitas variantas, siekiant išleisti kuo mažiau ir gauti kuo daugiau, pasitelkti daug fantazijos, laiko ir jėgų.

Brigitos klausimas: Kaip neapsirikti renkantis muzikantus?

Tai nediskutuotinas klausimas, nes muzikantus renkamės pagal individualų skonį ir kišenės dydį. Svarstant, ką pasirinkti, aktualu žinoti, kad yra grupių, grojančių daugybę metų ir turinčių rekomendacijų, bei naujų, mažai kuo nusileidžiančių (arba priešingai – pranokstančių) seniems vilkams.

Ernestos klausimas: Stalo formos: kokie patogiausi?

Jeigu vestuvėse dalyvauja daugiau nei 30 žmonių, vienareikšmiškai rekomenduojama juos susodinti prie apvalių staliukų. Kodėl? Todėl, kad žmonės galės laisvai judėti, vienas kitą labai gerai matyti, niekas netrukdys bendrauti su savo staliuko svečiais, taip pat su gretimo. Žymiai patogiau padavėjams aptarnauti svečius – kiekvienas gauna pakankamai dėmesio. Stalas daug gražiau atrodo dekoruotas gėlėmis ir žvakėmis, negu nuklotas maisto lėkštėmis. Sėdėdamas prie vieno ilgo stalo, gali bendrauti tik su keliais šalia ir priešais sėdinčiais žmonėmis. Be to, ne visą norimą maistą gali pasiekti patogiai, todėl arba atsisakai jo paragauti, arba prašai, kad kas nors paduotų.

Ugnės klausimas: Gėlės vestuvėms žiemą?

Žiemą rengiamoms vestuvėms patariama rinktis gražias ir praktiškas gėles, kurios nenušąla, nenuruduoja. Žiemos puotai taip pat labai tinka pušies ar eglės šakelė, puošta įvairiomis dekoracijomis, pavyzdžiui, kankorėžiais su raudonomis uogytėmis. Nebūtinai rožės turi dominuoti.

Agnės klausimas: Kokie muzikantai labiausiai tiktų lietuvio (-ės) ir užsieniečio (-ės) vestuvėse?

Jeigu tokiose vestuvėse norima atskleisti lietuvių tradicijas, labiausiai tiktų lietuvių liaudies muzikantai. Jeigu tai šiuolaikinės vestuvės, patariama rinktis muzikantus, galinčius pagroti ir lietuviškų šlagerių, ir užsienietiškų. Svarbiausia, kad tai būtų gyvai grojanti grupė.

Ekspertų atsakymus į jūsų užduotus klausimus apie:

o kitą savaitę publikuosime renginio vedėjo Mindaugo atsakymus į jūsų pateiktus klausimus.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2011-12-15 18:58
Dovile
Nu zinot, tokiu patarimu kiekviena pardaveja gali duoti.
2010-12-19 01:25
Ineta
O kiek kainuoja jusu Renata konsultacija telefonu, skypu ar susitikimo metu?