„Bumbulo“ bumbulai ir kitos dekoracijos vestuvėms


ERDVIŲ METAMORFOZĖS: VASARIŠKAS KIEMO DEKORAS

FOTO: Paulius Rakštikas
Šįkart vestuvių dekoravimo užsakymas buvo suformuluotas taip: jaukiu ir šiltu „a la Provence“ stiliumi papuošti žaliuojančią kiemo erdvę bei pritaikyti kitas detales viduje (stalo korteles, numerius, sukurti maisto pateikimo kompozicijas). Ką gi, tai pats artimiausias man stilius, tad su džiaugsmu kūriau dekoro koncepciją.

Kiemo zonavimas

Kiemo išplanavimas nulėmė tam tikras dekoro zonas. Viename kampe, ant neaukštos kalvelės, buvo sukurta „foto studija“, naudojant vintažinius lagaminus, senus paveikslų rėmus, rankų darbo fotografavimosi aksesuarus ir pan., o iš natūralaus audinio sukurta simboliška užuolaida saugojo nuo žvilgsnių iš už teritorijos ribų.
 
Kitame kampe buvo sukurta jauki vietelė svečių linkėjimams jauniesiems rašyti ir kabinti ant skalbinių virvės.
Dekorui buvo panaudoti ir kieme augantys aukštaūgiai medžiai. Ant vienos poros buvo sukabintos jaunųjų augintinio nuotraukos, ant kitos poros – paveikslų rėmai, puikiai tinkantys linksmoms svečių fotosesijoms.
Kiemo centre esančioje smulkiais akmenukais grįstoje zonoje ratu buvo išrikiuoti lauko staliukai, kurių viduryje išdidžiai stovėjo ryškiaspalviai bijūnai, pamerkti į spalvotus vyno butelius.
Bijūnai, papildę tiek foto studijos, tiek linkėjimų rašymo vietas, buvo pasirinkti ne veltui – bijūnų puokšte puikavosi jaunoji.

Kompozicijos viduje

Dvaro vidus jau pats savaime buvo gausiai dekoruotas, tad papildomų detalių įvesti nereikėjo. Užteko sukurti centrines kompozicijas ant stalų. Vietoj paprastos stalų numeracijos buvo pasirinktas žymėjimas skirtingais prieskoniais: bazilikas, rozmarinas, čiobrelis, mėta. Tad kompozicijas sudarė senos knygos, perrištos natūralia virvele, ant jų rikiavosi tam tikro prieskonio vazonėlis, nėriniais puoštos žvakidės bei šventiškai pasipūtęs bijūno žiedas. Vardų kortelėse puikavosi prieskonio piešinys bei svečio vardas ant paprasto rudo popieriaus.

Užkandžių stalas – dekoro akcentas

Daugiausia svečių dėmesio susilaukė gausiai nukrautas užkandžių stalas nedidelėje terasoje: produktai ir jų pateikimas buvo dalis dekoro koncepcijos. Skirtingiems lygiams sukurti buvo naudotos paprastos rudu popieriumi apvyniotos dėžės, skirtingų dydžių ir formų mediniai padėklai bei pjaustymo lentelės, moliniai puodeliai, medinės dėžutės. Žaismingumo suteikė į maisto produktus susmeigti užrašai, pavyzdžiui, „suvalgyk mane“, „skanaus!“, „gardžiosios alyvuogės“ ir t.t. Vietos ant šio stalo surado ir prieskonių vazonėliai – juk smagu pagardinti kąsnelį šviežiu baziliko lapeliu. Na, o paskanauti vaišių kvietė užrašas ant kreidos lentelės.
Taigi, galutinis rezultatas buvo vasariškas, jaukus ir labai skanus, o idėjas kuo puikiausiai galima naudoti visą šiltąjį sezoną.
 
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
1
Komentarai
2012-01-11 18:06
vika
puikus dekoras ir nuotraukos, patarimai..!:)