Nuotakos portretas pagal L. Druknerytę


VESTUVIŲ VEDĖJŲ KAINOS 2014 M. SEZONUI

Fotografas Eigirdas Scinskas www.e-s.lt
Ir vėl skubame į pagalbą vestuves planuojantiems. Gavome labai daug prašymų rekomenduoti gerą pobūvio vedėją kitų metų vestuvėms. Kas yra geras vedėjas? Klausimas abstraktus ir vienareikšmio atsakymo nėra. Vieni švenčia tradicines vestuves kaip kad šventė tėveliai, kiti – rengia modernią šventę ir samdo renginio vedėją su DJ. Šiame straipsnyje mes kalbėsime būtent apie antrąjį variantą. Daugiau nei savaitę ieškojome pačių įvairiausių vestuvių vedėjų. Naršėme internete, išanalizavome daug vedėjų puslapių, perskaitėme visus lietuviškus forumus su jūsų nuomone, pakalbėjome su keletu vestuvių vedėjų. Dalinamės tuo, ką sužinojome.

Televizijos žvaigždės vs. pradedantieji

Vedėjų kainų svyravimai nuo 600 iki 4500 litų. 600 Lt kainuoja ką tik vestuves pradėjęs vesti žmogus. Tokių samdyti mes nerekomenduojame, nes vesti vestuves nėra paprastas darbelis, kurio gali imtis studentas po paskaitų. Neįsižeiskite, mieli studentai. Mieli jaunieji, jei svarstote sutaupyti vestuvių biudžetą vedėjo kaina, geriau to nedarykite ir nesamdykite bet ko, o keiskite vestuvių formatą. Pavyzdžiui, jauki vakarienė be šventinės dalies, o gal vietoj vedėjo įdomi šou programa, pvz., šokių mokymas. Didžiausią kainą mokėsite televizijos eterio žvaigždėms, bet samdydami juos neapsigaukite, nes vieni jų turi programą, kiti daro tai, ką jūs pasakote, t. y. parašote scenarijų. Nesusižavėkite garsia pavarde, ieškokite vestuves vedančio ir šį darbą išmanančio žmogaus. Linksmų plaučių žmonėms galime rekomenduoti Mamą Rokenrol ir Vitalijų Cololo. Jie puikiai valdo publiką. Kaina 2000–3000 Lt.

Populiariausi profesionalai

Jų įkainis 2500 - 3000 litų. Šios kainos verti mažiausiai keturis sezonus dirbantys asmenys. Jie – kompetentingi, yra vedę mažiausiai 100 vestuvių ir gali vadintis vestuvių vedimo profesionalais. Kodėl keturi sezonai? „Ketveri metai reikalingi vedėjui įgauti patirties, subalansuoti savo programą, kad spėtų įgyti įgūdžių, kurie padėtų reaguoti į sudėtingas situacijas“ – sako vedėjas Mindaugas Krasauskas. Jie jau yra vedę lietuvaičių, mišrias ir užsieniečių santuokas. Tokie vedėjai kartais veda vestuves ir užsienio šalyse. Čia galioja auksinė taisyklė – mokinkis, mokinkis ir dar kartą mokinkis. Šie žmonės išmano savo darbą ir jaučia publiką. Jie į jūsų šventę žiūri kaip į renginį, kuris privalo pavykti. Tokiems vedėjams Apievestuves.lt priskirtų Mindaugą Krasauską, Rytį Kuzmenką, Robertą Petrauską (čia ne TV3 sporto žinių vedėjas) ir Marijų Oleką. Perskaitę atsiliepimus apie juos supratome, kad jie jau ilgą laiką veda puikius vestuvių vakarus, o pabendravę su jais dar kartą įsitikinome, kad jie į renginius žiūri profesionaliai. Kiekvienas jų rengia mažiausiai po kelis susitikimus su jumis, rekomenduoja jums šventės eigą, leidžia jums saugiai jaustis, o svarbiausia – per jūsų vestuvių vakarinę dalį valdo visą situaciją. Juos reikėtų rezervuoti kuo skubiau, rekomenduojame rezervuoti juos tik pradėjus planuoti vestuves.

Patyrę rinkos naujokai

Jų kaina svyruoja nuo 1500 Lt iki 2000 Lt. Jie vestuvėse dirba mažiausiai dvejus metus ir yra vedę apie 50 vestuvių. Jie jau spėjo pajusti, kas yra vestuvės, kokie žmonės jose dalyvauja ir kaip juos valdyti. Natūralu, jie turi teorinių ir praktinių žinių, tačiau dar kelių metų patirtis jiems tikrai reikalinga, kad pažintų visas kritines situacijas ir renginį matytų kaip visumą. Profesionalas mato svečius, jaunuosius, virtuvę ir kitą aptarnaujantį personalą ir sugeba juos visus suvaldyti. Visi išvardinti įgūdžiai atsiranda per ketverius metus. Juos reikėtų rezervuoti 9–6 mėnesiai iki vestuvių, bet šiemet 2013 m. vestuvių sezonas jau prasidėjo ir rekomenduojame ieškoti vedėjo kuo skubiau. Šiai kategorijai galime priskirti Linksmadieniai.lt vedėjų kolektyvą.

Patarimai

  • Nesusigundykite du darbus dirbančiais asmenimis, pvz., rinkoje pilna pasiūlymų – vedėjas ir DJ viename. Prisiminkite, kad balerina negali būti tankistė, taip ir DJ negali dviejų darbų vienu metu dirbti gerai kaip ir vedėjas negali būti DJ. 
  • Vedėjas ir DJ dirba kartu kaip komanda ir sukuria bendrą renginio atmosferą.
  • Dažniausiai vedėjo honoraras pateikiamas be DJ ir garso aparatūros kainos.
  • Garso aparatūra ir DJ vestuvėms kainuoja nuo 1000 Lt iki 1500 Lt.
  • Dažniausiai vedėjai dirba su profesionaliais DJ, todėl rekomenduojame savo vedėjo paprašyti dirbti su jam tinkančiu DJ. Nes ne kiekvienas DJ gali dirbti vestuvėse ir reaguoti į vedėjo kalbą. Rinkitės tuos DJ, kurie yra parengti dirbti su vedėjais. 

Kaip ir kur ieškoti savo šventės vedėjo?

Rekomenduojame vedėją rezervuoti kuo anksčiau. Vos tik pradėję planuoti vestuves išsirinkite vedėją, vietą ir fotografą. Siūlome paskaitinėti internete apie vedėjus, pasiskaityti jų interneto svetaines ir pasiskambinti arba parašyti laiškutį, o idealiausia būtų susitikti. Rekomenduojame susitikti su keliais vedėjais, tuomet galėsite palyginti ir rinktis tą, kuris jums arčiau širdies. Nebijokite paprašyti rekomendacijų, buvę jų klientai tikrai nepatingės pasidalinti įspūdžiais po vestuvių. Neapsigaukite skaitydami supermama.lt informaciją: tie vartotojai, kurie turi iki 50 žinučių, gali būti patys vedėjai, giriantys savo darbą. Idealu, jei buvote draugų vestuvėse ir matėte, kaip vienas ar kitas vedėjas dirba, tuomet suprantate, ko iš jo galite tikėtis, jei nebijote, kad programa gali kartotis, kreipkitės į tą žmogų.
Rinkitės protingai, sėkmės
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
39
Komentarai
2016-02-24 15:34
alina
Praėjusiu metų gruodžio mėnesį, mes su vyru vestuvėms pasirinkom Trijų Karalių renginių vedėją Laimoną Dirškų. Jaunas vedėjas, bet profesionalus. Jo paslaugų kokybė atitiko kainą, viskuo buvo pasirūpinta, šventės nuotaika buvo liuksiška. buvo ir dj, leido gerą muziką, turėjo netgi ir asistentą, kuris pagelbėdavo visaip kaip tik įmanoma.
2015-12-06 16:23
saulius
tas kas rase straipsni.nukvakrlis.kaip siulai igyt zmogui patirties jai patari jo nesamdyt
2015-02-24 01:11
royalvestuves
Romai, gal pakanka smeisti visur royalvestuves! Juk zinome, kad cia raso sodybos Kirksnove administracija, kuriai issakem didelius priekaistus del paslaugu kokybes kai planavome pas Jus vestuves. Supraskite - juk mes tik perdavem savo klientu komentarus Jums. Jeigu butumet profesionalai tai padekotumet mums uz pastabas, kurios normaliems zmonem tik padeda tobuleti! Informuoju, kad mes kreipsimes i policija del to, kad Jus apsimesdami klientais mus smeiziate! Mes niekada neturejome jokio kliento vardu Romas. Jeigu toks buvo prasau susisiekit su mumis! Kristina.
2014-12-01 14:35
Romas
Mūsų vestuves organizavo Royalvestuvės. Didesnės nesamonės ir nusivylimo nepatiriau. Ir pinigų gaila, kaip į balą.
2014-10-09 21:13
Toma
Sveiki, mes su vyru sventem vetuves sia vasara ir buvom pasirinke vedeja Manta ir renginiuidejos.lt . Per susitikima Mantas buvo minejes apie savo 4 metu patirti, ir is tikruju likom labai patenkinti viskuo ne tik mes, bet ir sveciai :)
2013-09-10 22:12
Renata
ka tik atsventem savo vestuves. planavo linksmadienio mergina Jurate. 10 balu, jokiu nusiskundimu neturiu, per metus laiko padare viska ir sventine diena buvo nuostabi. Vedejas Robertas Petrauskas. 10 balu, super zmogeliukas, ypatingai tinkantis prie paprastos, jaunatviskos publikos. Tiesa pasiklauskit su kokiu dj atvaziuos, nes mums jo DJ nelipo visai. Sventes vieta, Zirnaja. 100 proc atsipirko sumoketi pinigeliai. Aptarnavimas, maistas, aplinka be priekaistu. Sventes dekoras BB dizainas. Merginos zino ka daro. Nemazi pinigeliai sumoketi, bet rezultatas idealus.
2013-07-01 00:03
Ernesta
as tai labai nusivylusi linksmadieniu.lt klientu aptarnavimu. Parasai laiska tai lauki kelias dienas, kol gauni atsakyma. Paskui vel parasai ir dar iki dabar (jau 3 sav) laukiu atsakymo. Dar trecia karta pasiskambini, jau galvoji uzsisakyt (kad ji kur kad nemazai kainuoja, kaip nors), tik staiga kaina pakyla iki didziausios, nors pries tai buvo sakyta kita kaina, atsiranda salygos, nors sakai kad draugai turejo kitokias salygas, tada pradeda narpliotis is melu ir sakyt kad nu va tai cia taip ir anaip, pasakaites ales... Ir kas juokingiausia, vestuves nedideles, ne vestuviu piko metu, o velai rudeni, bet kaina vistiek maximaliai. Kai visi fotografai nuleidzia kainas ir suderinama viskas, cia matai ale mes populiarus. cha! Man toks nevienodos informacijos teikimas - tai rodo zema klientu aptarnavimo lygi ir nesiskaityma su klientu. Kaip sakant, jie is manes gero zodzio tikrai negaus. Ir bloga informacija sklinda greiciau, nei gera!! Jau geriau visai be jokio vedejo, negu tokie ale profesonalai...
2013-04-13 18:32
Gabija
Giedre, minėjot apie savo vestuves, kurias vedė Saulius Paurazas. Gal galėtumėt šiek tiek plačiau apie jį papasakoti? :)
2012-09-25 23:03
Aciu
aicu uz rekomendacijas visiems, mes issirinkome Mindauga. Mums labai sunku viska planuoti is UK bet lb smagumelis kad per skype zmones moka dirbti. aciu visiems kurie rekomendavo.
2012-09-25 10:03
Kauniete
mes einame susitikti su Ryciu kita pirmadieni tikimes kad viskas bus ok