Monique Lhuillier 2016m. pavasario kolekcijos pristatymas


ANTIFOTOSESIJA ARBA APIE TOBULUMĄ VESTUVIŲ FOTOGRAFIJOJE

Fotografai www.A-photo.lt
Ar jūs ieškote idealaus fotografo tobuloms vestuvių nuotraukoms? Kaip planuojate tokį pasirinkti? Paklausysite draugų patarimo, ieškosite internete pagal kainą, nuotraukų grožį, kokybę? Pagal svetainės apievestuves.lt skaitytojų atsiliepimus, nusiskundimų fotografais TOP’ą sudaro:
1. malonus bendravimas per susitikimus ir viltingi pažadai, o per vestuves bjaurus elgesys;
2. negraži reakcija į svečių norus nufotografuoti tą ar aną;
3. vėluoja atiduoti nuotraukas;
4. prasta fotografo nuotaika per vestuves ir negraži apranga;
5. vestuvių dieną kelia iš anksto nesuderintas sąlygas;
6. nekelia telefono ragelio ar neatrašo, kai jau būna laikas atiduoti nuotraukas;
7. atiduoda mažiau nuotraukų nei žadėjo.

Apie bendravimą prieš vestuves

Kai renkatės fotografą, dažniausiai renkatės pagal jo darbus. Fotografas iš visų jėgų stengiasi Jums tokias nuotraukas padaryti. Jis turi tam savo priemones ir darbo stilių. Todėl labai svarbu iki vestuvių dienos išsiaiškinti, ar Jums tinka ne tik nuotraukos, bet ir pats fotografas.
Situacija: pats šventės įkarštis, svečiai linksminasi, žaidžia, bendrauja. Sušilęs fotografas šaudo akimirkas. Svečiai gaudo už rankos ir reikalauja nufotografuoti sustojusius eilute. Per susitikimą paklauskite fotografą, ką jis daro tokiu atveju:
1. nesutinka, nes jau kelis kartus nufotografavo kiekvieną svečią natūraliai, ir tęsia šį savo darbą toliau;
2. išeina iš transo, keičia objektyvą ir sustato visus lygiai gražiai.
Jums spręsti, koks atsakymas teisingas, nes ir nuotraukos, ir svečiai – Jūsų.
Bendraukite, sakykite, kas jums svarbiausia, darykite priešvestuvines fotosesijas, ieškokite ne tobulų nuotraukų, o „savo“ fotografo. Nuotraukas Jūs kursite kartu. Žinokite, idealių nuotraukų gamtoje nebūna, kaip ir idealių dienų, formų, žmonių. Idealas – nuobodu. Idealas dvelkia šablonu. Kiekviena pora yra unikali ir verta unikalių nuotraukų. Taip, dabar nebepamatysite „nuotakos ant delnelio“, bet atsirado kitų standartinių siužetų ir pozų. Nusprendėme padaryti antifotosesiją. Surinkome keletą „perliukų“, kurių, deja, tikrai rasite vestuvių albumuose. Nuotraukos šio straipsnio pabaigoje. 
Niekas nebenori savo vestuvėse paklusniai valandų valandas pozuoti šabloninėm nuotraukom, vaidinti, kaip lėlės, fotografo išgalvotoje pasakoje. Jūs turite savo istoriją, papasakokite ją fotografui, o jis su malonumu perteiks tai nuotraukose.
Tradiciniai arba netradiciniai, juokingi ar svajingi, pašėlę ar ramūs, aštrūs ar švelnūs – būkite savimi, kad po daugelio metų peržiūrėjus nuotraukas, galėtumėt atpažinti jose save.

Kaip mums sekėsi kurti šias situacijas? Filmukas:

Apie nuotraukose užfiksuotas klaidas

Paskutinis kadras su judesiu – įdomus judesio efektas, kartais išeina netyčia, bet vis dažniau tampa fashion ir ne tik fotosesijų dalimi. Ką manote apie tai: ši nuotrauka sugadinta ar įdomi?
Vienas fantastiškiausių siužetų. Ar dažnai taip darote savo gyvenime? Ar tai – Jūs?
Nėra nieko gražesnio už šypseną. Jeigu ji tikra...
Kaip manote, ar būtina užfiksuoti, kaip jaunikis rišasi batų raištelius ir kaklaraištį?
 
 
Pašaliniai objektai kadre gali priduoti nuotraukai šarmo.
Legendinė „nuotaka ant delnelio“. Iš madingiausio ir kūrybiškiausio efekto seniai jau tapo sinonimu žodžiui „šablonas“. O šiuo metu? Madingas retro? Beje, tokią nuotrauką padarėm pirmą kartą.

 

 

Mielieji, kad išvengtume klaidų – bendraukime

Išsakykite savo nuomonę, kas jus tiesiog žudo vestuvių fotografijoje. Tai padės mums ir ne tik mums tapti geresniais. Bet jeigu jus visgi kamuoja techniniai klausimai, ir norite sudėlioti informaciją į lentynas, pabandykime kartu užduoti keletą klausimų fotografui:
1. Kokią patirtį turite vestuvių fotografijoje?
a. turiu didelę patirtį.
Gavus tokį atsakymą, atidžiau peržiūrėkite fotografo darbus: Jūs galite turėti reikalų su naujoku arba atvirkščiai – su užstrigusiu savo lygyje, senamadišku fotografu.
b. esu profesionalus mados fotografas, bet fotografuoju ir vestuves.
Tarp vestuvių fotografijos (kai viskas vyksta spontaniškai ir be dublių, kur fotografuojami tikri žmonės, išgyvenantys ne tik džiaugsmą, bet ir jaudulį, įtampą) ir mados fotografijos (kur fotosesija vyksta dėl kelių idealių nuotraukų su patyrusiu modeliu ir fotografuojama vėl ir vėl, kol gaunamas reikiamas rezultatas) skirtumas yra didesnis, negu tarp viščiuko ir kaktuso. Tad įspūdingi modelių portretai negali pakeisti stipraus vestuvių nuotraukų rinkinio.
c. turiu ne vienų metų patirtį, bet, svarbiausia, nuolat tobulėju, seku šiuolaikinės fotografijos tendencijas, tobulinuosi seminaruose. Garantuoju tokią kokybę, kokią matote pavyzdžiuose. 
2. Ar galėtumėt parodyti visos dienos nuotraukas iš kelių vestuvių?
a. neturiu su savimi/saugoju tik geriausius darbus/nejaugi Jums įdomios užstalės nuotraukos…
b. galiu parodyti kelių vestuvių nuotraukas, kurias mano klientai leido viešinti. Šios vestuvės buvo fotografuotos nuo pasiruošimo iki pokylio pradžios (8 val.), šios – iki torto pjaustymo (12 val.)…
3. Kokią įrangą naudojate?
a. aš juk profesionalas, dirbu tik su veidrodiniais fotoaparatais…
b. turiu profesionalaus lygio pilnos matricos fotoaparatą/us (tokio lygio aparatų kiekvienas gamintojas turi tik po keletą, tai yra jų headlineriai, kainos nuo 6000 Lt), naudoju keletą objektyvų (t. t. šviesūs, fiksuoto židinio, rankinio valdymo) bei papildomą apšvietimo įrangą;
c. fotografuoju aš, fotografas, o įrangą turiu tokią, kuri manęs neriboja. 
4. Kokios mūsų garantijos?
a. juk mes susitarėm, aš jau daug metų dirbu, esu patikimas žmogus ir pasitikiu savo klientais, bet avansas tai reikalingas...
b. pasirašysime sutartį, kurioje numatyta: kiek valandų bus fotografuojama, kiek nuotraukų Jūs gausite ir kada, kokia atsiskaitymo tvarka, papildomų paslaugų kainos, fotografo ir kliento atsakomybė ir t. t.
5. Ar siūlote spausdinamą produkciją ir kokią?
a. atiduodu nuotraukas diske, galėsite patys atsispausdinti bet kur.
b. siūlau įvairių formatų ir kainų aukštos kokybės fotoknygas, fotoalbumus, didelio formato atspausdintas nuotraukas ant drobės arba kieto pagrindo ir kitus variantus. Jeigu pageidausite patys spausdinti nuotraukas, rekomenduoju tai daryti „……“ fotolaboratorijoje.
6. Kokioms netikėtoms situacijoms mums reiktų pasiruošti?
a. Ką daryti, jei užpuls lietus?
i. nepergyvenkite, per Jūsų vestuves to tikrai nebus.
ii. pasirūpinkite stilingais skėčiais sau ir būriui, mūsų lietus nesustabdys. O jei nemėgstate lietaus ir vertinate komfortą – kartu pagalvosime apie tinkamą pastogę ar patalpą šiam atvejui.
b. Ar nenukentės mūsų nuotraukų kokybė, jei bus nepakankamai šviesos?
i. padarysiu, ką galėsiu, tam fotoaparatas yra su blykste.
ii. tam turiu profesionalų jautrų fotoaparatą, šviesius objektyvus, papildomą apšvietimo įrangą (blykstę, videošviesą, mobilų studijinį apšvietimą).
Palyginkite skirtingose apšvietimo sąlygose darytas nuotraukas: namuose, bažnyčioje, lauke.
c. Ar turite atsarginę techniką gedimų atvejui?
i. 20 metų fotografuoju vestuves, ir nė karto nepasitaikė.
ii. turiu atsarginį technikos komplektą (antras fotoaparatas; atsarginės atminties kortelės; akumuliatoriai).
d. Ar saugojate mūsų nuotraukų kopijas?
i. aš Jums juk viską atiduodu. Ar žinote, kiek man reiktų vietos, kad saugočiau visus savo darbus?..
ii. kol tvarkome nuotraukas (iki atidavimo klientui) keletą kopijų saugojame skirtinguose kaupikliuose; po atidavimo klientui kopiją saugojama vienerius–dvejus metus (pagal susitarimą).
Tikimės, kad per susitikimą neieškosite žodžių kišenėje. Iki

Dėkojame kūrybinei grupei

Fotografai – Anna ir Audingas:  A-photo.lt 
Video: A-photo.lt
Modeliai – Rūta ir Raimondas
Stilius ir aksesuarai – Justina Gvaizdikaitė
Makiažas – Jolanta Poškaitė, atliktas „Carolina Make Up Studio“
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
9
Komentarai
2013-02-27 12:24
aphoto
Monika, tai būvo specialiai surengta straipsniui iliustruoti antifotosesija :)
Straipsnyje rašėm apie naturalumą nuotraukose, kurio dažnai trūksta, kai jaunieji ir fotografai nesusikalba, ir fotosesija virsta kančia abiems pusėms :) tai paaiskina įvaizdžio ir poros emocijų pasirinkimą. antifotosesijos šukis: bendraukite ir būkite savimi!
2013-02-27 11:29
monika
As cia tikros vestuves? labai jau apranga ir nuotaikos nevestuvines, kur dziaugsmas veiduose...
2013-02-20 11:25
Gretuks
Geri patarimai - jega
2013-02-13 19:26
Natali
man patiko sita antifotosesija :D as gal net savo vestuvems specialiai dali fotosesijos tokios padaryciau paprikolint ;)
2013-02-13 18:58
Agne
Aciu uz patarimus
2013-02-13 18:55
Ineta
man sitos foto grazios :D
2013-02-12 21:41
Gabriele
fainas - juokiausi. ta foto su delniuku :DDDDD geras straipsnis
2013-02-12 14:38
Skaiste
joaaaa musu fotografas ponas idealusis pries vestuves buvo kaip rafaelo o po ju kaip kaktusas.... zodziu zadejo auksa ir dangiskus migdolus, nieko nesakau per vestuves dirbo labai bet po ju nekele tel ir t.t. velavo su foto menesi laiko nors sutartim mojavau bet jam buvo dzin dziaugiuos bent foto atgavus
2013-02-12 14:29
Toma
jau filmuko daina superine - labai tinka prie siu foto :D