Loveit.lt – internetinė magiškų idėjų svetainė


VESTUVĖS UŽSIENYJE. 10 PLANAVIMO PATARIMŲ

Nuotrauka A-photo www.a-photo.lt

Turbūt nėra poros, nesvajojančios apie tai, kad kaip tik jų vestuvės būtų pačios romantiškiausios, pačios gražiausios, pačios įsimintiniausios. Juk tai svarbiausia diena šeimos gyvenime! Šventė kaip duoklė būriui pažįstamų ir nepažįstamų giminaičių, kalnai maisto, ilgos valandos užstalėje, lėkšti muzikantų juokeliai ir įkaušusių balsų šaukiamas „kartu“ – ar tai yra jūsų išsvajotos vestuvės? O gal kelionės romantika, garantuota saulė, už jūsų pečių šniokščianti jūra ir beprotiškas nematytų augalų žydėjimas šalyje, apie kurią visada svajojote? Vestuvės užsienyje vis populiaresnės. Kaip jas suplanuoti?

1. Apsispręskite, ko norite. Vestuvės ar simbolinė ceremonija?

Pirmiausia apsispręskite, ar norite oficialios santuokos registracijos užsienyje, ar tik simbolinių vestuvių ceremonijos. Civilinės ar bažnytinės santuokos? Jei užsienyje ketinate sudaryti oficialią santuoką, teks pasirūpinti, kad ji būtų pripažinta Lietuvoje, o biurokratinių barjerų kiekis priklausys nuo konkrečios šalies ir tarptautinių susitarimų.
Sudarant oficialią santuoką jums teks taikytis prie konkrečioje valstybėje galiojančių taisyklių. Kai kurioje šalyje būtina gyventi ne mažiau kaip mėnesį iki santuokos sudarymo, kitur pora privalo asmeniškai atvykti bent vieną kartą iki vestuvių ceremonijos, o į kai kurias šalis užtenka atkeliauti likus 1–2 dienoms iki ceremonijos. Pasidomėkite, kokios nuostatos galioja jūsų išsvajotoje šalyje. Siekdamos išvengti biurokratinių procedūrų neretai poros santuokos sudarymo formalumus atlieka Lietuvoje, o kitoje šalyje daro tik bažnytinę ceremoniją arba simbolinius pasižadėjimo vienas kitam įžadus.

2. Susiraskite vestuvių planuotoją

Išspręsti visus su vestuvėmis susijusius organizacinius klausimus siūlosi ne viena kelionių agentūra. Jei jaučiatės neužtikrintai, nežinote, nuo ko pradėti, nenorite nei gaišti laiko, nei rizikuoti patys ieškodami skrydžių, viešbučių ir puokščių, patikėkite šiuos rūpesčius profesionalams. Paprasčiausia (bet turbūt ne pigiausia) – visą paslaugų paketą, į kurį įeina vizos, bilietai, viešbučio ir restorano rezervavimas, dokumentų sutvarkymas, notaro paslaugos ir net vestuvinis tortas, įsigyti iš Lietuvoje ar kitoje šalyje dirbančios kelionių agentūros. Kita vertus, vestuvių organizavimo paslaugas gali pasiūlyti vietiniai kelionių operatoriai jums patraukliose šalyse. Jie siūlo surasti viešbučius, restoranus, sutvarkyti dokumentus, suorganizuoti ceremoniją, o jums patiems lieka išspręsti atvykimo klausimus.
Žinoma, galima vestuves planuoti ir patiems. Tačiau nusiteikite, kad tai suris nepaprastai daug laiko, o taip pat ir nervų, o apčiuopiamai sutaupyti ne visada pavyks. Juk internetu ne visada galima rasti geriausią tortų kepėją svečioje šalyje, o ir nuolaidos mieliau daromos dideliems, o ne „vienkartiniams“ klientams. Vestuves planuotis patiems vertėtų tik tuo atveju, jei procesas jums teikia malonumą.

3. Pasirinkite šalį

Gal tai šalis, apie kurią svajojate nuo vaikystės? O gal tiesiog norite, kad būtų gražu kaip pasakoje. Renkantis šalį, be abejo, pirmiausia galvojama, apie tai, ką įstabaus ji gali pasiūlyti.
Italijoje kiekvieno miesto kiekvienas skersgatvis alsuoja romantika: paslaptingoji Venecija, Džuljetos kiemas Veronoje, amžinasis miestas Roma, prabangusis Kapris. Kroatija žavi žydra jūra, kalnais, žavingu Balkanų koloritu. O gal svajojate apie palmėmis apaugusias Pietryčių Azijos salas? Šri Lanka – viena iš populiariausių pasaulyje vestuvių vietų. Tiek daug visko ir įvairaus telpa vienoje mažoje saloje. Indijos vandenyno paplūdimiai, atogrąžų šiluma ir vaisiai, kolonijinių laikų prabanga, persipynusi su vietinės kultūros tradicijomis. O gal Islandija – vieta, nepanaši į jokią kitą pasaulyje? Rūstus gamtos santūrumas, Šiaurės pašvaistė, maudynės geizeriuose...
Planuojant vestuves, atsižvelkite į pasirinktos vietos klimatą ir metų laiką – nors svajojate apie saulėtas vestuves, kepinantis karštis, raudoni prakaituoti ceremonijos dalyvių veidai vargu ar suteiks romantikos.
Renkantis šalį, būtina atsižvelgti į biurokratinius santuokos sudarymo konkrečioje šalyje aspektus. Jei formalumai sunkiai įveikiami, gal geriau svajonių šalį palikti povestuvinei kelionei?

4. Apsispręskite dėl vietos

Savo šventei rinksitės nuostabią gamtos vietelę ant jūros kranto ar kalno viršūnės, bažnyčią ar rūmus? Paprasčiau, jei vestuvėms pasirenkate populiarią vietą. Dažniausiai jos jau turi parengusios paslaugų paketus, o jums telieka tik peržiūrėti pasiūlymų nuotraukas ir suderinti detales. Simbolinę vestuvių ceremoniją, dalyvaujant laivo pareigūnams ir vestuvių organizatoriui, jums mielai suorganizuotų ir kruiziniame laive. Šiuo atveju po ceremonijos gaunamas simbolinis sertifikatas.

5. Skirkite pakankamai laiko

Kai kurios šalys itin populiarios, jei dėl vestuvių organizavimo kreipsitės likus 2–3 mėnesiams, rizikuojate visur išgirsti atsakymus „nebėra vietų“ arba turėti papildomų išlaidų dėl užsakymo skubumo. Turint daugiau laiko, galite ištaikyti palankesnes lėktuvų bilietų kainas, nes įsigyjant juos prieš pat kelionę, kainos gali kelis kartus viršyti įprastinę. Be to, ir dokumentų tvarkymas gali užtrukti ilgiau, nei numatėte. Planuodami kelionę, skirkite porą dienų organizmo adaptacijai prie naujo mitybos ir miego režimo.

6. Pasiruoškite dokumentus

Vestuvėms užsienyje reikalingi tie patys dokumentai kaip ir Lietuvoje (pasai, gimimo liudijimai, pažyma apie šeiminę padėtį, krikšto dokumentai ir kt.). Tačiau konkrečioje šalyje gali prireikti ir dar kokio nors dokumento, todėl prieš vykdami, tiksliai sužinokite. Visi dokumentai turi būti išversti į užsienio kalbą, neretai reikalaujama, kad jie turėtų Užsienio reikalų ministerijoje uždedamą apostilę ar būtų patvirtinti notaro. Dažniausiai reikalaujama, kad likus keliems mėnesiams iki ceremonijos dokumentai būtų paštu išsiunčiami atstovui į santuokos vietą.

7. Pasirūpinkite būtiniausiais dalykais

Vakarienė bei kokteiliai jaunavedžiams vestuvių išvakarėse, vietos papuošimas, jaunosios puokštė, šukuosena, ceremonijos vedimas, vertėjai (dažniausiai santuokos sudaromos anglų kalba, pasitaiko, kad ir dvasininkams ar oficialiems pareigūnams ji būna nemenka kliūtis), liudininkai, gyva muzika, santuokos įregistravimo dokumentai, santuokos sertifikatas, jo paruošimas ir legalizacija, romantiška vakarienė –dalykai, kuriais būtina pasirūpinti iš anksto. Jei samdote vestuvių planuotoją, nuo daugumos rūpesčių būsite išvaduoti. Dar geriau, jei su jumis į kelionę vyksta keli artimi žmonės: jie ne tik sumažina stresą, bet ir gali padėti pasiruošti šventei, fotografuoti ar filmuoti ceremoniją, pagroti fleita ir pabūti liudininkais. Tačiau suderinkite tuos dalykus iš anksto: kai kurie viešbučiai nėra linkę įsileisti „pašalinių“ fotografų, operatorių, kirpėjų ar muzikantų.

8 Apgalvokite papildomas detales

Vestuvių organizatoriai gali pasiūlyti daugybę papildomų paslaugų: masažas iš vakaro ir prieš pat ceremoniją, manikiūras, pedikiūras, pasivažinėjimas arkliais kinkyta karieta ar senoviniais automobiliais, skubiai paruošiamas albumas su ceremonijos nuotraukomis, specialiai jauniesiems skirtas šūvis iš patrankos ar pasijodinėjimas drambliais... Be abejo, papildomos paslaugos kainuoja papildomai, tačiau ir proga juk ypatinga.

9. Giminės ir artimieji

Vestuvės užsienyje – gražu, tačiau ką daryti su jūsų švente norinčiais pasidžiaugti draugais, kaimynais ir giminėmis? Būtų gražu juos pakviesti dalyvauti vestuvių ceremonijoje, tačiau kelionės organizavimu, bilietais, apgyvendinimu turėtų pasirūpinti jie patys. Didesnės išlaidos, negalėjimas keliauti dėl sveikatos būklės ar laiko stokos labai sumažina vestuvių svečių skaičių. Išeitis: grįžus po vestuvių, surengti jiems vakarėlį. Neformalioje aplinkoje pasidalysite šviežiais vestuvių įspūdžiais, parodysite nuotraukas ir videoįrašus.

10. Legalizuokite Lietuvoje

Paprastai santuokos vietoje išduodamas laikinas santuokos sertifikatas, o originalūs dokumentai atsiunčiami jaunavedžiams į Lietuvą per kelis mėnesius. Užsienyje išduoti ir santuokos registracijai Lietuvoje reikalingi dokumentai turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notaro. Europos Sąjungos šalyse išduoti dokumentai Lietuvoje galioja be apribojimų. Kitose šalyse išduotus dokumentus reikės legalizuoti Lietuvoje užsienio reikalų ministerijoje.
 DAUGIAU STRAIPSNIŲ APIE VESTUVIŲ PLANAVIMĄ - VESTUVIŲ PLANAVIMAS 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
7
Komentarai
2016-02-21 14:15
jurate
Vestuviu organizatoriai Tenerifeje


https://m.facebook.com/Vestuviu-organizatoriai-Tenerifeje-667067326734229/
2013-09-03 03:35
Greta
aciu Dalia.
2013-09-02 18:41
Dalia Motik
Į klausimus , susijusius su legalizavimu kvalifikuotai atsakys Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento dokumentų legalizavimo skyriuje. Klausimą užduoti galima telefonu arba jų tinklapyje.
Sutinku, Toma, vestuvės užsienyje tikrai yra šventė jaunavedžiams, o ne giminei. Vieniems ši mintis patinka, kitiems ne.
Greta, pabandykite pasiteirauti kelionių agentūrose. Kai kurios tokią paslaugą siūlo.
2013-09-02 04:50
Beata
o kokiose salyse gali tuoktis lietuviai? girdejau kad ne visus legalizuoja LT santuoka po sutuoktuviu ir kaip yra su pavarde? Ar galiu tada jau tapti su galune - as, kap pvz Daina Bosas?
2013-08-28 10:08
Veja
o kokiose salyse susituokus LT nelegalizuoja? girdejau tokius gandus
2013-08-27 20:46
Toma
jau isivaizduoju kaip kvieciu i vestuves bet susimoketi uz lektuva ir nakvyne turit patys :D ai beje musu vestuves Sri Lankoje.. manau jei tuokiesi uzsieny tai darai svente sau arba skraidini visus su privaciu lektuvu :)
2013-08-23 22:45
Greta
gal kas zino kas man gali nebrangiai suplanuot vestuves uzsieny? ne viena manom norima planere nesiima kas cia per pasaulio pabaiga??