Vestuvių idėjos: vestuvės kino filmuose


IŠKALBINGI FOTO KOLIAŽAI: FOTOGRAFĖ B. GRIGIENĖ

Fotografė Brigita Grigienė dar ne taip seniai fotografuoja vestuves, tačiau idėjų ir minčių turi originalių ir daug, o dar šauniau tai, kad jai puikiai sekasi tas idėjas įgyvendinti. Brigita valdo žodį, o dar labiau vaizdą – ji kuria iškalbingus fotografinius koliažus, kuriuose puikiai derina spalvotus ir nespalvotus vaizdus, atskleidžia jausmus bei emocijas, pasakoja istorijas.

1. Dviese

Fotografė Brigita Grigienė www.brigitafoto.lt
Pirmasis koliažas vaizduoja du žmones, visose nuotraukose jie kartu. Įsimylėjėliai jausmus perteikia judesiais: štai jie apsikabinę, susikibę rankomis, stovintys, einantys, žvelgiantys viena kryptimi... Judesys ir spalva: nuotraukos alsuoja ramybe ir džiaugsmu, jog pora kartu. Judesiai neaštrūs, nekampuoti, o ramūs. Spalvos – neiššaukiančios, vienintelis ryškesnis akcentas – raudonas vežimaitis – visam koliažui suteikia gyvybingumo, tačiau neatitraukia dėmesio nuo poros, o kaip tik ji juk ir yra svarbiausia – nuotraukose sakoma: mes laimingi drauge ir spalvotame, ir nespalvotame gyvenime. Mūsų gyvenimo kokybė neturi nieko bendra su spalvomis, mūsų gyvenimo laimė priklauso nuo to, ar mes drauge. Tik dvi spalvotos nuotraukos, kad netrikdytų darnos, bet koliažas nebūtų nuobodus. Beje, menininkė labai puikiai geba perteikti nuotaiką, taigi nespalvotos nuotraukos kaip tik tinka šiam jos pasirinkimui – ji žaidžia ne spalvomis ir antraplaniu ar pirmaplaniu vaizdais ar kuria nors detale, o visuma. Šiame koliaže svarbu visuma.

2. Romantiškieji

Fotografė Brigita Grigienė www.brigitafoto.lt
Antrajame koliaže išryškinama pora, o fonui atitenka antraplanio vaizdo vaidmuo. Beje, čia svarbu ir linijos – horizontali bei pasvirusi – rankų linija, rąstas, mašinos šonas. Linijos nuotraukoms suteikia arba statiškumo, arba judesio įspūdį. Koliažas puikiai perteikia nespalvotose nuotraukose moters geismą, ne užslėptą, bet ir ne vulgariai atvirą, o vyro – seksualaus herojaus vaidmenį. Spalvotose nuotraukose ji – mergaitė viliokė, o vyriškis – romantiškas įsimylėjėlis. Išryškinamas moters vaidmuo: dviejose nuotraukose ji viena: spalvotoje vilioja, o nespalvotoje – gundo. Kaip matyti iš kitų nuotraukų, vyras pasiduoda moters užmačioms. Dvi skirtingos interpretacijos: spalvota ir nespalvota, tačiau abi vienodai įdomios, lygiavertės perteiktų vaidmenų stiprumu ir meniškumu. Tai lyg dvi istorijos viename koliaže.

3. Žvilgsniai

Fotografė Brigita Grigienė www.brigitafoto.lt
Trečiasis koliažas tarsi teigia: nebūtina matyti žvilgsnį, kad žinotum, koks jis, nebūtinos spalvos, kad papasakotum spalvingą istoriją. Antroji nuotrauka – laimė ir sielos ramybė: tarsi matome svajingą, laime spinduliuojantį žvilgsnį. Ketvirtoji nuotrauka – džiugios laimės akimirka – akys turėtų spinduliuoti nenusakomu džiaugsmu. Nuotraukose, kuriose užfiksuota pora, taip pat akių nematome iš arti, tačiau laikysena išduoda, kur link krypsta įsimylėjėlių žvilgsniai: jie žiūri vienas į kitą, į ateitį, vėl vienas į kitą... Pasakyti, kad du žmonės drauge laimingi, kad laimė gali būti ir tyli, ir šėlstanti nebūtinos spalvos, būtinas menininko gebėjimas perteikti jausmą. Viena spalvota nuotrauka tarsi liudija: pažiūrėkite, ne aš čia svarbiausia, aš tik ta, apie kurią sukasi visa istorija. Žinoma, tada jau pati savaime viena vienintelė nuotrauka tampa iškalbinga – joje taip pat nematome žvilgsnio, tačiau kukliai nuleistos akys ir šiltas fonas spinduliuoja ramybę, o šešėliai teikia nuotraukai jaukumo. Ši nuotrauka tarsi viso koliažo apibendrinimas.

4. Pasaka

Fotografė Brigita Grigienė www.brigitafoto.lt
Ketvirtojo koliažo spalvota nuotrauka tarsi tarsi visos istorijos pradžia, sakanti: rytietiški motyvai. Nors nėra nė vieno rytietiško akcento, tačiau prabangos įspūdį sudarantis auksinis fonas ir tamsiaplaukė gražuolė tarsi iš „Tūkstančio ir vienos nakties“ perša šių laikų pasakos scenarijų. Ji sutinka jį prie rūmų, besiplaikstanti suknelė, net keliose nuotraukose, tarsi kalbėtų apie laisvę ir laimę, apie meilę ir svajonę... Trečioje nuotraukoje mašina ir vyriškis, beje pirmame nuotraukos plane, tačiau tarsi iš šono patenkantys į mūsų akiratį, tarsi sako: kur laimė ir laisvė, meilė ir svajonės ten gali būti ir pavyduolių. Svajinga šypsena priešpaskutinėje nuotraukoje liudija, kad viskas baigsis laimingai. Ir štai pabaiga: jie dviese. Balta ir juoda, veidu ir nugara į mus, nuotraukos šone, tačiau iškalbingai ryškūs nespalvoti pavidalai nespalvotame fone – menas yra nieko neišryškinant akcentuoti svarbiausią mintį – kartu.

5. Spalvos

Fotografė Brigita Grigienė www.brigitafoto.lt
Penktajame koliaže menininkė žaidžia detalėmis – paukščiai, šešėliai... Pasakojimas tarsi primena mistinį filmą: paukščiai virš laimingos poros, užrištos akys ir laukų platybė, ant plytelių grindinio išryškėję šešėliai, balkonas, simbolizuojantis poros stovėjimą ant dviejų erdvių slenksčio, ir galiausiai vienas vyriškis, tarsi ko ieškantis viršuje. O viršuje – ryški, šį kartą „rėkianti“ nuotrauka. Juk kaip tik moteris spalvotoje nuotraukoje ir yra ta, kurios jis ieško žvelgdamas aukštyn. Tokiam mistiškam nespalvotam koliažui pakanka vienos itin ryškios nuotraukos. Bet menininkė neapsiriboja vien spalvomis, nors ir jos pakankamai iškalbingos – balta ir raudona – nekaltybė ir aistra. Svarbi ir moters poza – į šoną pasukta, bet nenuleista galva, ne tiesus žvilgsnis, o išdidumas, po kuriuo slepiamas drovumas. Raudonu šaliu apsuktos aukštyn iškeltos rankos – tarsi valdovės, gundytojos gyvatiškas (reiškiantis gyvybingumą) gestas...

Pabaigai...

Brigita Grigienė gali įvairiai perteikti pagrindinę mintį: vienuose koliažuose ji žaidžia spalvomis, kituose priešingai, vienuose naudoja užuominas, kituose – visiškai nieko, vienuose pasakoja vieną istoriją, kituose atskleidžia kelias galimas variacijas. Koliažai daugialypiai ir iškalbingi – juos interpretuoti galite kaip tik norite, menininkė tam suteikė labai daug erdvės tiek spalvomis, tiek pozomis ir vaizdais, tiek nuotraukų išdėstymu ir užuominomis. Gėrėkitės ir pasidžiaukite gražiais koliažais, gal ir Jums kils kūrybinių sumanymų.
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2013-12-01 12:10
Vestulia
jautriai
2013-11-30 21:39
Fausta
omg as zinau ja ji idealiai fotkina vaikus, mano drauge pas ja savo mazius fotkino. tikiu kad ir vestuves dfainai fotkina