Planavimas Vestuvės Užsienyje Vestuvių Idėjos

Vestuvių idėjos: vestuvės Balyje

vestuvės balyje

Balis garsėja nuostabiais paplūdimiais, unikalia gamta, turtinga istorija bei ypatingu gyvenimo būdu. Europiečiui tai egzotiška pasakų šalis, kurioje vyrauja gražiausi papročiai, buitis persipynusi su daugybe ritualų, o kiekviename žingsnyje laukia stebuklas. Čia vaiko gimimą švenčia gerokai prieš jam ateinant į šį pasaulį, o pačia reikšmingiausia ir linksmiausia švente yra išėjimas iš gyvenimo. Ritualai persmelkia visas gyvenimo sritis taip, kad net sunku suvokti ribą, kur baigiasi vaidyba ir prasideda gyvenimas. Vestuvės čia švenčiamos ypatingai! Gal kaip tik dėl to apklausos rodo, kad Balio gyventojai jaučiasi viena laimingiausių pasaulio tautų.

Užsieniečiai tradicinėmis Balio vestuvinėmis ceremonijomis susidomėjo maždaug prieš keturis dešimtmečius, kai į salą plūstelėjo ypač daug egzotines keliones mėgstančių turistų. Pasakiškas salos grožis ir ypatinga gyvensena vilioja viso pasaulio įsimylėjėlius amžiną meilę prisiekti kaip tik čia. Pastaruoju metu vestuvės Balyje tapo ypač madingos. Dabar tai viena iš pelningiausių šios Indonezijos salos turizmo šakų.

Balio vestuvinės tradicijos turi panašumų ir į budistų, ir į islamo ceremonijas, tačiau yra ir vietinių niuansų.

vestuvės balio salojeBalio salos gyventojams šeimos sukūrimas – viena svarbiausių pareigų gyvenime. Tai pagarba protėviams ir pažadas ateinančioms kartoms. Susituokusio vyro statusas nepaprastai padidėja, jis išsyk įgyja aplinkinių pagarbą. Tik vedęs vyras oficialiai įgyja teisę dalyvauti religinėse ceremonijose ir visuomeniniame gyvenime.

Balio saloje palyginti neseniai pati populiariausia santuokos forma tarp vietinių gyventojų buvo nuotakos pagrobimas. Šiuo atveju įsimylėjėliai apie viską sutardavo iš anksto, tačiau išskyrus juos, jaunikio tėvą ir kelis artimus draugus niekas nežinojo vestuvių datos. Balio gyventojai mėgsta įspūdingus reginius, todėl nuotaką “grobdavo” ten, kur veiksmą galėtų stebėti daug žmonių: dirbančią ryžių lauke, einančią keliu ar semiančią iš upės vandenį. Gerai išauklėta nuotaka kandžiodavosi, draskydavosi ir visaip priešindavosi, tačiau stebėtojai paprastai nesikišdavo. Tik jei arti būdavo nuotakos brolių, jie sukeldavo muštynes. Nuotakos pasipriešinimas būdavo greit įveikiamas.

Kai nuotakos namuose sužinodavo apie pagrobimą, merginos tėvas bėgdavo prie varpinės ir mušdavo ant virvės kabantį būgną. Prasidėdavo nuotakos paieškos, pasibaigdavusios be rezultatų.
Įsimylėjėliai tuo metu slėpdavosi iš anksto parinktoje vietoje ir Dievo akivaizdoje tapdavo vyru ir žmona. Po kelių dienų pagrobimas “išaiškėdavo”. Vyras turėjo sumokėti išpirką nuotakos tėvams. Šie “atleisdavo” būsimajam žentui, palinkėdavo jiems laimės, ir nuotaka persikeldavo į jaunikio namus.

Pasitaikydavo, kad jaunikis persikeldavo į nuotakos namus. Tiesa, labai retai, dažniausiai, jei merginos šeimoje nebūdavo vyrų. Nuo tada jaunavedys visiškai priklausė jaunosios giminei ir tapdavo jos tęsėju. Šiuo atveju būdavo atsiklausiama jaunikio tėvų leidimo.

Dabar dažniausias variantas – išankstinė sutartis. Pradžioje į nuotakos namus siunčiami piršliai su dovanomis. Merginos tėvų ir jaunikio atstovų pokalbis kupinas simbolikos. Per šį simbolinį pokalbį viskas apsprendžiama. Jei gaunamas nuotakos tėvų sutikimas, jaunikis siunčia dovanas pagal savo padėtį. Tai gali būti namų apyvokos daiktai, baldai, aukso papuošalai, ir visada vaisiai bei saldumynai. Sutartu laiku įvyksta santuokos ceremonija, po kurios nuotaka persikelia į jaunikio namus.

Balio salos vestuvių ritualas ypatingai simbolinis, o ženklų prasmę supranta tik vietiniai gyventojai. Kiekvienas per ceremoniją naudojamas daiktas, kiekvienas veiksmas turi gilią prasmę. Pavyzdžiui, vietiniai gyventojai tuokiasi tik vietinių burtininkų palaimintomis dienomis, kad piktosios dvasios negalėtų sutrukdyti jaunavedžių laimės.

vestuvės balyje indonezijojeKai tuokiasi užsieniečiai, net jei ceremonija vadinama “tradicinėmis Balio vestuvėmis”, jos yra kiek kitokios, nei vietinių gyventojų ritualas. Tai pasaulietiškesnės, simboliškesnės iškilmės. Nors laikomasi visų tradicijų, nors dalyvauja dvasininkas, tačiau negalima tikėtis, kad kitoje kultūroje augę žmonės visiškai įsijaustų į šimtmečiais susiklosčiusių tradicijų turinį, suvokdami kiekvieno simbolio prasmę. Tačiau nuoširdžiai vienas kitą mylintys žmonės užpildo spragas savo širdžių šiluma.

Užsieniečiai, kurių kelionės į Balį tikslas susituokti, be abejo, savo ceremonijai gali rinktis paplūdimį, sodą ar kitą gamtos kampelį, tačiau ypač populiarios tradicinės vestuvės namų šventykloje. Ji puošiama gėlių girliandomis. Jaunavedžiai rėdomi brangiais ir gausiai dekoruotais tradiciniais drabužiais. Ant galvų dedamos aukso karūnos. Per vestuvių ceremoniją aukojama ir dievams, ir piktosioms dvasioms. Dievų prašoma laiminti jaunos poros gyvenimą, piktųjų dvasių – netrukdyti. Atliekama daug ritualinių veiksmų, pavyzdžiui, suspaudžiamas vaisingumo kiaušinis, ant rankų dedamos monetos. Juk įveikti sunkumus jaunavedžiams nuo šiol teks drauge, o taip pat teks dalytis džiaugsmais bei turtais. Dvasininkas laimina jaunuosius ir atlieka sutuoktuvių ritualą. Jaunavedžiams duodamas ant palmių lapų senoviniais rašmenimis parašytas santuokos liudijimas, o taip pat ir oficialus santuokos sertifikatas. Kad ir kokia egzotiška būtų ceremonija, ji turi teisėtos santuokos statusą, pripažįstamą visame pasaulyje.