Juodas Audi automobilis su vairuotoju per vestuves


KĄ IR UŽ KIEK DOVANOTI?

Mielieji, pakalbėkime apie dovanas jaunavedžiams. Mūsų tėveliai vis dar pamena, kad per savo vestuves gavo tris servizus, kelis vienodus lygintuvus, o šiuolaikiniai jaunavedžiai juokauja, kad tuos tris vienodus virtuvinius kombainus ir kelis vienodus patalynės komplektus sunaudos iki mirtis juos išskirs. Bet... Sakoma, kad pinigai yra geriausia dovana, tačiau kiek jų dovanoti jaunavedžiams, kad nebūtų nei per daug, nei per mažai? Kaip jau supratote, šįkart kalbame apie dovanas.

Ką ir už kiek dovanoti?

Foto: Rimantas Steponavičius www.fotor.lt
Trys vienodi lygintuvai, keli komplektai vyno taurių, servizas ir arbatinis – populiariausios dovanos. Juokauju. Jei jau nusprendėte dovanoti materialias dovanas, būtinai pasitarkite su pačiais jaunaisiais. Geriau jau nebus staigmenos per vestuves, bet jie gaus būtent tokią dovaną, kokios ir norėjo. Dovanų čekiai apsipirkti – puiki išeitis. Lietuvoje daugelis parduotuvių gali suteikti tokią paslaugą. Na, bet jei galvojate apie kitokias dovanas, t. y. norite dovanoti prisiminimus ir įspūdžius, pagalvokite, ar ši pora tikrai tam ryšis. Turiu draugų porą, kurie yra ekstremalių pojūčių mėgėjai, todėl apie dovaną jiems ilgai galvoti nereikės, nes tiks, pavyzdžiui, šuolis parašiutu arba fantastiškos akimirkos skrendant oro balionu. Kitiems siūlau pagalvoti apie fejerverkus, bent valandos trukmės mylimiausios muzikos grupės pasirodymą jų vestuvėse, šokėjų, būgnelių ar ugnies šou, iliuzionisto pasirodymą... Arba įsivaizduokite kaip visi nustebtų ir – garantuoju – daugelis net ašarą nubrauktų jeigu Jūs jaunavedžiams padovanotumėte smuiko, fortepijono ar mylimo solisto dainą apie meilę. Kuri skambėtų bažnyčioje būtent tada, kai kunigas palaimina ir leidžia jiems eiti į pasaulį. Įsivaizduokite jaunavedžių veidus, kai jie supras, kas vyksta. Paprasta, bet tokios dovanos išliks atmintyje ilgam.

Kitokia dovana

Visi dar prisimena A. ir L. Pinkevičių vestuves, nes jos, aišku, buvo stilingos ir žavingos, tačiau šįkart – ne apie tai. Noriu atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad jų svečiai vedė pinigėlius į labdaros tikslais atidarytą sąskaitą, o į vakarinę šventės dalį ėjo nešini minkštais žaisliukais. Pinigėliai ir žaisliukai nukeliavo į beglobių vaikų namus. Gražu, tiesa? Bet jokiu būdu Jums nesiūlau taip elgtis. Tiesiog noriu parodyti, kad įmanoma ir kitaip dovanoti, ir kitaip priimti dovanas (hyper linkas į Editos tekstą). Turiu idėją, kurią norėjau pasilaikyti savo vestuvėms, bet, deja, šį tekstą rašau anksčiau, nei koks žavus princas mane ima į žmonas. Na gerai, apie idėją. Tiesa, kad visi išleidžiame daug pinigų vestuvėms ir ne visi po jų iškart galime vykti kopinėti medų, todėl siūlau banke atidaryti Jūsų vardu sąskaitą, kurios duomenis parašyti kvietimuose ir šmaikščiai svečių paprašyti pervesti pinigus į ją.
Tekstas galėtų būti, pavyzdžiui:
Mielieji Andriau ir Vilma,
kviečiame Jus į mūsų tuoktuves š. m. liepos 26 d., kurios nuo
14 val. vyks jaukioje Vytauto bažnyčioje, o
Vakare, nuo 18 val, „?“ restorane (nereklamuosiu nė vieno, todėl geriau jau klaustukas, ar ne?).
Jei galvojate apie dovanas mums...
Mes labai prašome padėti išpirkti mūsų medaus mėnesio kelionę, kurios kelialapius pagrobė kelionių agentūros darbuotojai. Jų sąskaitos duomenys LTXX .... sąskaitos numeris).
Nepamirškite šypsenų!
Nuoširdžiai – Ugnė ir Žygis, būsimieji jaunavedžiai.

Dovanų sąrašas parduotuvėje

Nauja tradicija, tačiau labai patogi svečiams ir jaunavedžiams. Įsivaizduokite – visą dieną linksmai renkatės daiktus, reikalingus Jūsų buičiai ir poilsiui, paslaugūs pardavėjai sudarinėja sąrašą, kurį galiausiai Jums nuskenuoja arba pateikia elektroninę versiją. Greita ir patogu. Svečiams nereikia sukti galvos, ką gi padovanoti mylimiems draugams, o Jūs tikrai žinote, kad gausite Jums reikalingus daiktus. Aišku, minusų randama. Jūs esate įpareigoti išsirinkti dovanų, kurių piniginė vertė būtų įvairi, ir visi galėtų jas įpirkti. Tačiau daugelis svečių vieni kitus pažįsta, todėl gali jungtis ir padovanoti Jūsų svajonių dovanas. Tokias paslaugas Lietuvoje teikia kelios parduotuvės, bet tikime, kad tai taps populiaru ir tokias paslaugas galės pasiūlyti daugelis parduotuvių. Kaip viskas vyksta? Parduotuvės sistema veikia taip, jog jei viena ar kelios dovanos jau nupirktos, visuose salonuose (nesvarbu, kokiame mieste) šios dovanos iš sąrašo išbraukiamos ir Jūsų svečiui pateikiamos tik tos, kurios dar yra sąraše. Internete, deja, galimybės matyti jau įsigytas dovanas šiuo metu suteikti negalime. Elektroniniu sąrašu naudotis Jūsų svečiams būtų sudėtingiau, nes nematytų pačių dovanų, o tik jų pavadinimus. Jei domina, kokia tai parduotuvė, mielai atsakysime į Jūsų elektroninį laišką žemiau nurodytu elektroniniu paštu.

Pinigai. Kiek jų dovanoti?

Vokelis ir maža staigmena, pavyzdžiui, mielas žadintuvas, vestuvinės taurės su jų inicialais, du deimantai, kuriuos vestuvių metinių proga galėtų įsidėti į žiedus, ar kitas prasmingas daiktelis suteiks jaunavedžiams laimės. Ant vokelio su pinigais galima užrašyti, pavyzdžiui, lygintuvas, dulkių siurblys ar panašiai. Tai bus žaisminga, o ir jaunavedžiai bus įsipareigoję tą daiktą nusipirkti, jei tikrai jo reikia. Tačiau pagrindinis klausimas, iškylantis svečiams, – kiek? Vokeliai spalvoti, o valiuta jų viduje: litai, doleriai ir eurai. Šįkart apie litus. Mūsų ištikimieji internautai ApieVestuves.lt profilyje Facebook‘e diskutavo apie pinigėlius ir štai jų nuomonės:
Alma: „Svarbiausia yra tai, kad ateini su geriausiais linkėjimais, o kiek pinigų nešti, tai priklauso nuo to, kiek gali. Jei eini į geriausių draugų vestuves, bet tuo metu tavo finansinė padėtis be galo sunki ir negali švaistytis šimtais, tai ką – nuo to tampi prastesnis draugas, jei įdedi tik šimtuką į vokelį? Jei draugai yra tikri draugai, tai supras“.
Mantė: „Aš irgi manau, jog dovanojama pagal savo galimybes. Pabroliai, pamergės, piršliai nemažai išleidžia pasiruošimui – suknelės, kostiumai, šukuosenos, saldainiai, gėrimai ir t. t., tad nėra ko iš jų laukti didesnių sumų. Pritariu tiems, kurie sako, jog svarbiausia savo švente pasidžiaugti su kitais, o ne susirinkti vokelius.
Aušrinė: „O skaičiuojama yra taip (taip turėtų būti, anot vedybų planuotojų): kiekvienas svečias turėtų į vokelį įdėti panašiai tiek, kiek pats kainuoja pokylio rengėjui. Šiuo metu jauniesiems vienas asmuo vidutiniškai kainuoja nuo... 100–150 Lt, kainos priklauso nuo pokylio vietos (kartais kaina gali prasidėti nuo 500 Lt žmogui). Taigi ir skaičiuokite, kiek žmonių einate į vienerias vestuves, kiek kainuojate jaunavedžiams, tiek ir nešate“.
Bet viską šiuo metu koreguoja sunkmetis. Svarbiausia nepamiršti geros nuotaikos.
Mielieji, yra daug galimybių parodyti jaunavedžiams, kad Jūs juos mylite ir gerbiate. Aptarėme, ką ir už kiek arba kiek dovanoti, bet svarbiausia, kad suprantame šventės esmę. Tą dieną esame visi kartu ir nuoširdžiai džiaugiamės naujos šeimos sukūrimu. Ir net jei tądien negalite skirti pinigėlių dovanėlei, svarbiausia – neatsisakykite būti kartu. Visiems gražios šventės!
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2010-06-26 21:52
Reda
man patiko Aistės idėja, nes čia kaip ne tradicinė dovana, daug geriau negu tiesiog vokelis. Mes pataikėm dėja dar ant tų laikų kai dovanojo 3 vienodus laikrodžius ir lygintuvus:) nuotraukos ant drobės, gavo mano dukra 18 metų proga, ten padarytas koliažas iš nuotraukų nuo pat kūdikystės iki 18 metų, super žinokit. Šiais metai važiuosim Liepos 24 į vestuves, ir dovanosiu būtent tokią dovana apie kokią rašė Aistė.
2010-06-19 12:52
Aiste
beje...dabar pagalvojau, jei kam nors patiks tokia ideja:
kompaniju yra nemazai, bet as asmeniskai jau padariau Artiq.
Jei kas nors padarys - rasykite - butu labai idomu!
2010-06-19 12:47
Aiste
Manau, kad vestuvese reikia dovanoti pinigu: tai yra normalu ir logiska.
Bet atvirukuose ir vokeliuose, dezutese...tikrai man asmeniskai nuobodu ir nagrazu
Todel draugei,( beje vestuves ju 26 birzelio) padovonosime ju nuotrauka perkelta ant drobes (turejau nuotrauku is ju "priesvestuvines fotosesijos". Is kitos paveikslo puses padare man "linkejimo kampelis" ant kurio as uzrasysiu linkejimus ir idesiu pinigelius.
Manau tai yra idomu, grazu ir naujoviska
2010-03-24 22:57
Birute
Yra labai fainu dovaneliu spa salonuose, proceduru ir masazu dviem, kazkur skaiciau net su sampano taure pirtyje:) visai manau faina dovabele butun
2010-03-14 21:39
T
Gali dovanoti knyga:) Gera knyga tikrai pravers bet kuriai seimai:) O jei knyga su mintim.
2010-03-14 18:57
Sirdele
Sia vasara esu uzkviesta i vestuves:) Esu studente ir vis svarstau ka cia padovanojus...??? Daug pinigeliu skirti dovanai negaliu, tad reikia kazko originalaus ir nebrangaus, gal kas nors turite ideju?
2010-02-27 12:11
Kukis
Dovanu sarasas parduotuveje irgi gerai, bet tai tada jau dovanas reiktu surasyti nuo pigiausiu iki brangiausiu, kad butu laisve ir galimybe pasirinkti.
2010-02-17 11:42
Milda
Labai gera ideja, pavyzdukas, kuriame jaunieji, paraso banko saskaita!