DAUGIAU NEI 12 KĖDŽIŲ DEKORAS

Fotografai A-photo www.a-photo.lt
Kėdės arba krėslai, ant kurių sodiname svečius per ceremoniją ar vakare, yra dažnai nuvertinami ir net nustumiami į paskutinę vietą. Tai tokie pat svarbūs bendro dekoro akcentai, kurių nevalia užmiršti, kaip ir arka, kilimas arba gėlės ant stalo. Kėdžių ar krėslų daug, tai svarbūs funkcionalūs baldai, kuriems privalu skirti nemažą dėmesį. Stalų bus, tarkime, kokie 6, o kėdžių?.. Po 10 prie kiekvieno stalo... Dažnai kėdžių dekoras, jei pasirenkamos ryškios spalvos, dominuoja patalpoje, taip nukonkuruodamas net ir gėles. Žiūrint, žinoma, ko siekiate. Jei ant jūsų stalų nedaug gėlių, gal ir nebloga idėja nukreipti dėmesį nuspalvinant patalpą ryškiais ir efektingais kėdžių užvalkalais.
Tačiau mano atveju dažnai nuotakos renkasi ir kitą variantą: pagrindinis akcentas yra stalo dekoro estetika su gėlėmis, stalo kortelėmis, žvakėmis bei žvakidėmis ir kėdėms čia nevalia „groti pagrindiniu smuiku“. Čia lygiai tos pačios taisyklės kaip aprangoje ar darantis makiažą – negali būti keleto ryškių pagrindinių akcentų, nes pasidaro neskoninga.

Nuo ko pradėti

Pasirinkus vietą, reikia nuspręsti, kokio stovio ar grožio kėdės ir ar jas slėpsite, ar nuomosite apskritai naujas, ar jas galima rodyti ir puošti kaspinėliais, gėlių žiedais ir kortelėmis. Kartais seni dvarai, vilos turi gražias senovines kėdes, kurių net nevalia slėpti, nes jos dera prie bendros aplinkos ir yra jos dalis. Tad kas kartą sugalvoję kokią idėją, būtinai nuvykite į šventės vietą dar kartą įvertinkite, ar jūsų idėja čia derės , ar neatrodys kaip svetimkūnis...
Jei nesinori arba negalite į kėdžių dekorą daug investuoti, o jos neatrodo reprezentatyviai, tuomet siūlau jas padaryti „nematomas“, aprengti nebrangiais, tačiau dailiais universaliais kėdžių užvalkalais (dabar tokių galima bet kur išsinuomoti nuo 6 Lt arba net ir dažna sodyba jas parūpina nemokamai) ir rišti to paties atspalvio arba keliais tonais tamsesnio kaspinus. Taip atrodys subtiliau ir prabangiau.

Kuo puošti kėdes?

Kaspinėliais
Yra ir netradicinių kėdžių puošybos kaspinais idėjų, ne tik aprišti kėdės apačią kaspinu. Galima daryti kaspinus kaip nukarusius kutelius, skersai rišti, galima rišti pynutes ir tiesiog vynioti ant kėdės atbrailos.
Gėlėmis
Tai nuostabus būdas dekoruoti kėdes, ypač tinka, kai svečiai sėdi lauke ir pasirenkamos paprastos kėdės. Bambukinės ar kitos faktūros išlankstomos kaip paplūdimio arba tiesiog grakščios senovinės kėdės. Prie šių kėdžių gražiu kaspinėliu galima pritvirtinti pasirinktos gėlės žiedą ar visą puokštelę, o gal net vainikėlį. Gražu, elegantiška, kvepia, nepamirštama...
Kortelėmis
Jūsų stalo vardų kortelės gali atsirasti ant kėdžių, taip kiekvienas svečias žinos, kur jis sėdi. Išpuošti galima tik nuotakos ir jaunikio kėdes.
Kitais aksesuarais
Nevenkite eksperimentuoti ir ieškoti originalių sprendimų išsigryninę savo vestuvių temą ir idėjas. Kėdės dekoras gali būti ir dovanėlė kiekvienam svečiui, kurią nusirišęs pasiims namo. Pavyzdžiui, tai gali būti ir skarelė, nosinaitė, angeliukas, raktelis, širdelė ar paukštelio formos medinis drožinukas... Bet kas! Kas jums yra svarbu.
 
 
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
2
Komentarai
2017-09-22 10:45
Oksana
Man tai asmeniškai gražu per vestuves puošnios <a href="https://www.leojar.lt/62-kedes" alt="kedes">kedes</a>, dekoruotos kaspinėliais ar gėlėmis, aišku, ir pagal metų laiką priklauso ir aplinką, kur vyksta ceremonija. Svarbiausia, kad kėdes būtų patogios ir jei bandoma sutaupyti, apvilktos universaliais užvalkalais.
2014-02-16 16:41
Dite
nu man irgi dielma ka daryti su kedemis... nezinau ar man jos grazios ar as jas noriu uzdengti..sunku pamatyti bendra vaizda...