Vestuvių seminarai su I. Klimiene


JAUNIKIO STILIAUS KODAS

Sėdėjau vieną šeštadienį prie Kauno Rotušės ir stebėjau vestuvių konvejerį. Vienas limuzinas atvažiuoja, kitas išvažiuoja, į santuokinę palaimą žengia nuotakos baltomis, šampaninėmis suknelėmis, nuometus vėjas kedena, jūros gėlių ir laimės ašaros. Viskas lyg ir gražu. Tik pagalvojau, ką sau galvoja mūsų jaunikiai? Visi vienodai juodi, vilki paprastus kostiumus, kai kurie jų atrodo tarsi grįžę iš darbo. Keista, nes nuotakos vis išradingesnės ir tikrai atrodo stilingai. Mielieji jaunikiai, šiandien kartu pasvarstykime, kaip rengtis per savo vestuves. Ar tikrai tokiai progai tinka darbinis kostiumas?

Black tie vs. white tie

Šie žodžių junginiai tikrai nereiškia, kad privalote rinktis juodą ar baltą kaklaraištį. Iš anglų kalbos išvertus Black tie vadinamas pusiau oficialius aprangos kodas, o White tie – išskirtinai puošnus ir pompastiškas stilius, beje, jis pasitaiko rečiau.
Pirmasis variantas tai nėra tik klasikinis juodos ar „vidurnakčio“ mėlynos spalvos kostiumo, baltų marškinių ir juodos peteliškės derinys, nes galima rinktis švarkų stilių, pavyzdžiui, dabar madingas pusilgis švarkas, primenantis smokingą. Tokio stiliaus kostiumą sudaro ir liemenė, kurios medžiaga ir spalva derinama prie kelnių šonų įsiuvų. Jei norite išsiskirti iš minios, siūlome nepamiršti, kad galite ties juosmeniu rištis platų šilkinį diržą. Nepamirškite ir sąsagų. Tai itin asmeniškas ir prabangus aksesuaras. Lietuvoje jau galima jų įsigyti išskirtinių ir rankų darbo. Kokie batai dera? Tik kruopščiai nuvalyti juodi odiniai batai.
White tie – tik juodo smokingo arba frako derinys. Tokio stiliaus kelnės turi dvi šilkines juostas kiekvienoje pusėje. Marškiniai balti, su pakietinimu ant krūtinės ir dar papildomai prisegama balta apykaklė. Batus avėkite juodos lakinės odos, o prie jų derinkite šilkines juodas kojines. Nepamirškite, mielieji, kad paisant šių kodų, negalima nusivilkti švarko per visą renginį.

Jei nepaisome griežtų stiliaus kodų

Vis dėlto jei savo šventėje nusprendėte nepaisyti griežtų aprangos kodų, tuomet tik Casual Chic ar prabangus išeiginis kostiumas. Būtinai atkreipkite dėmesį į kokybiškus audinius, juk nė vienas, apsivilkęs išlygintą kostiumą, nenorėtų pamatyti, kad jis blizga. Eksperimentuokite su spalvomis, derinkite jas kelias. Vestuvėms tiks sniego, ledų ar pieno baltumo smokingas, juodžemio, dervos ar nakties tamsumo ir kiti, kurie Jūsų manymu, atskleidžia asmenybę. Jeigu manote, kad stilingai atrodysite su languotu ar linijomis dekoruotu kostiumu – nuostabu. Išduosiu paslaptį – lietuvaičiai jaunikiai dažniausiai renkasi pilko tono arba juodus kostiumus, nes tokios spalvos atrodo praktiškos ir toks kostiumas tiks įvairioms progoms. Sutikime, lietuviai yra konservatyvūs žmonės, bet nauji vėjai ateina ir pas mus. Nebijokite išsiskirti ir nesekite senomis tradicijomis. Jei pasirinksite juodą kostiumą, gal vidinį jo pamušalą siūkime raudoną ar skaisčiai mėlyną? O ką manote apie džinsinį kostiumą vestuvėms?

Aksesuarai daro stebuklus

2009 mados klyksmas jaunikiui, sukurtas Chanel mados namų, yra karoliai. Neįtikėtina? Bet tai tiesa. Rodos, konservatyviems lietuvaičiams tai turėtų būti atgrasu, tačiau nepatikėsite – šį savaitgalį tuokėsi stilinga pora, o jaunikis segėjo identiškus karolius. Nebūkime skeptikai, tai tikrai ne perlai ar rožiniai karoliukai – tai stilingos grandinėlės ir karoliukų eilutės, kurias gali kabintis ant kaklo ar segti prie marškinių ir leisti žemyn iki kelnių kišenės. Ką manote apie sąsagas? Žavingų baltų marškinių rankovės susegtos stilingomis sąsagomis Jūsų stiliui tikrai suteiks išskirtinumo. Išskirtinis tik jaunikiui sukurtas kaklaraištis, stilinga kaklaskarė ar peteliškė, skrybėlė, nosinaitė su jaunojo inicialais, spalvotos kojinės, švarko gėlės, ženkliukai ir kt. Jums ir pabroliams (hyperlink i Doviles teksta) gali suteikti išskirtinumo. O ką atsakytumėte į klausimą, ar tinka jaunajam sportbačiai prie kostiumo?

Kur už kiek įsigyti kostiumą?

Lietuvoje yra daug vyriškų kostiumų parduotuvių, juos galima nuomotis ar siūtis. Kiekvienam pagal kišenę ir norus. Nuomos punktuose jaunikius galima aprengti nuo 100 iki 500 Lt, siuvimas kainuoja nuo 1000 Lt, tačiau kiekviena parduotuvė turi savo kainas, modelius, o Jūs esate laisvas rinktis.
Nepamirškite, mielieji jaunikiai, kad nesvarbu, kokios spalvos Jūsų kostiumas, svarbiausia, kad Jūs patogiai jaustumėtės. Nebijokite išsiskirti iš minios ir laužyti tradicijas, juk ryškus spalvotas kostiumas ar stilingi aksesuarai (hyper linkas i Doviles tesktą) Jus gali paversti tikru tos dienos karaliumi. Na, bet jei vis dėlto pasirinksite klasikinį variantą, nepamirškite, kad šypsena veide gali padaryti stebuklus.
Vestuvinių kostiumų idėjų rasite ApieVestuves.lt Facebook puslapyje.
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
8
Komentarai
2011-06-28 18:10
Neringa
Kokia nuostabi ir laiminga pora nuotraukoje!
2010-08-12 20:22
Aiste
Sverbu kad jaunikis su nuostabiu kostiumu jaunosios neuzgoztu :)
2010-04-19 15:03
Vilma
tai va kad gaunasi geriau pirkti o ne nuomoti :) tuo labiau kad mes darsime netik trash the wedding dress bet ir jaunikio kostiuma :D (jei nebus lb gaila :D )
2010-03-24 23:34
Edita
tai kainos didokos. jau uz 1000lt tada galima kostiuma padoru nusipirkt.
2010-03-19 16:12
Vilma
Pastaba. Mes Klaipedoje apvaiksiojom visus salonus ir vyrisku kostiumu nuoma prasideda nuo 700Lt. taigi nuo 100Lt iki 500Lt jauniki aprengti neimanoma (bent Klaipedoje, nors Kaune kiek zinau irgi) :)
2010-03-19 12:01
TaPati
Tie karoliai atrodo zavingai! Bet ar vestuvems...nzn
2010-03-14 20:33
Laima
Frakas, tokia elegancija:)
2010-02-17 15:43
Minia
Tie vyriski karoliai labai jau madingai atrodo! bet taip apsiredes jaunikis, gali ir uz nuotaka grazesnis buti ;D