10 nematytų ir negirdetų idėjų vestuvėms


„RENATA POCCIA“ KOLEKCIJA NUOTAKOMS: „ŽYDĖJIMAS“

Nuotraukos iš autorės asm. archyvo
Aksesuarų ir papuošalų nuotakoms gausu, tačiau ne kiekvienas kūrėjas sugeba pasibelsti į jaunosios širdį. Šį sykį kalbame su „Renata Poccia“ aksesuarų linijos įsteigėja ir pačia dizaino kūrėja – Renata. Naujoji jos kolekcija – „Žydėjimas“. Dvasingai ir pavasariškai spinduliuojančiu pavadinimu pavadinta kolekcija – išskirtinė. Kuo ji kitokia ir kodėl susilaukė tiek daug dėmesio, kalbame su kolekcijos autore.

1. Naujoji Jūsų kolekcija sulaukė didelio susidomėjimo, kam visgi ji yra dedikuota? Ar pavyko įgyvendinti kolekcijos idėją?

Renata Poccia
Ši kolekcija – žaismingai, linksmai, romantiškai, bet tuo pačiu išsiskirti nebijančiai nuotakai.
„Žydėjimas“ – tai kiekviename įvaizdyje dominuojantys gėlių motyvai, faktūros. Ši kolekcija man yra išskirtinė tuo, kad tai – pirma mano kūryba nuotakoms. Manau, kolekcijos idėja įgyvendinta. Darbai kalba patys už save. Fotosesiją kūriau kartu su italų mados profesionalais: stiliste Manuela Mezzetti, fotografiją su Alessio Migliardi ir kitais. Todėl buvau įsitikinusi, kad rezultatas bus stulbinamas.

2. Kas kuriant šią kolekciją buvo sudėtingiausia?

Tai pirma tokia kolekcija. Nuotakoms dar nebuvau kūrusi. Kaip visuomet sudėtingiausia kas ir kitose kolekcijose – kūrybinių ir techninių galimybių panaudojimas.
Stengiuosi ne iš parduotuvės pirktas medžiagas sujungti, bet ir pati pasigaminti reikiamus užsegimus, papuošalų pagrindus ir visa kita, kas man reikalinga. Išties sudėtingas mamos ir dizainerės darbų derinimas, tad kurdama kolekciją labai anksti keldavausi ir dirbdavau kiekvieną dieną.

3. Ar pristatant kolekciją buvo atsižvelgta į pasaulines mados tendencijas? Ar vyrauja tam tikros aksesuarų mados?

Įdėmiai seku visas mados ir spalvų tendencijas. Labiausiai mane domina spalvų tendencijos. Tad ir šiai kolekcijai taikiau aukštus mados standartus. Galiu taip pat įvardyti, kas šiais metai dominuoja. Tai būtų švelni aukso, rožinė, mėtų spalvos. Kitaip sakant, šie metai, tai odė romantiškai moteriškam subtilumui. Išlieka vintažinių detalių mada, naudojami tinkleliai, nėriniuotos pirštinės. Taip pat bohemiško stiliaus pilnavidurės gėlės kaip bijūnai ar hortenzijos.

4. Renata, o kokios moterys yra Jūsų klientės? Kokios yra „Renata Poccia“ gerbėjos?

Nėra vieno išskirtinio tipažo, nes stengiuosi kurti įvairius papuošalus. Turbūt įvardyčiau savo klientes taip: visų pirma elegantiška ir rafinuota, kartais subtili ir koketiška, o kartais paprasta, linksma ir nepriklausoma.

5. Koks stilius dominuoja Jūsų kolekcijoje? Ar yra dizaino tematika ar kryptis, kurios nekeičiate?

Įvardyčiau savo kolekcijas kaip prabangias. Kiekvienas kolekcijos aksesuaras – ilgo ir kruopštaus darbo vaisius. Mano dizainas orientuotas į kokybę. Jeigu metalas – tai tik sidabras arba paauksuotas. Jeigu akmuo – tai tik natūralus. O ši kolekcija – labai detalizuota ir išbaigta. Nors pati simpatizuoju minimalizmui. Man svarbu neprimaišyti spalvų, išlaikyti rafinuotumą.

6. Kadangi dirbate ne tik Lietuvoje, bet ir Italijoje, tai galbūt galėtumėte įvardyti skirtumus tarp užsienio nuotakų ir Lietuvos?

Visoms nuotakoms būdinga viena – tą dieną jos nori jaustis pačiomis gražiausiomis. Lietuvės yra drąsios, nebijo nustebinti originalia idėja. Tarkim, mano kurtomis peliuko ausytėmis. Tuo tarpu italės yra daugiau konservatyvios.

7. Ką dažniausiai renkasi merginos Jūsų kolekcijose? Kas yra perkamiausias gaminys?

Sakyčiau daugiausia merginos renkasi apyrankes ir auskarus. Tačiau, po „Žydėjimo“ fotosesijos pastebėjau išaugusį susidomėjimą galvos aksesuarais: gėlių vainikais, originaliomis Venecijos tipo nėrinių kaukėmis, lankeliais su gėlėmis ar tinkleliu.

8. Kokia yra Jūsų darbo eiga? Kaip vyksta procesas?

Visų pirma su manimi susisiekia klientė. Dažniausiai tai vyksta el. paštu. Mes aptariame detales, aksesuaro viziją. Kartais gaunu suknelės nuotrauką ir galiu patarti, kas derėtų. Antras etapas – eskizai. Nusiunčiu klientei 2–3 eskizus. Galop klientė išsirenka. Kartais prieš baigiant dar kartu su ja ką nors pakeičiame. Tada siunčiu kainos pasiūlymą. Jeigu klientei kaina atrodo per aukšta, mes keičiame detales. Pavyzdžiui, siūlome pakeisti natūralius perlus į kriauklinius.

9. Koks Jums yra tobulas nuotakos įvaizdis?

Žinoma toks, su kuriuo mano klientė jaučiasi gerai. Savo paskutinėje kolekcijoje sukūriau keletą skirtingų įvaizdžių. Bohemišką su mėtų ir rožinės spalvos gėlių vainikais, ironišką su peliuko ausytėmis. Taip pat du prabangius: išbaigtus šampano ir rausvos spalvos aksesuarus. Prie jų galbūt daugiau jau reikėtų derinti klasikinio kirpimo sukneles, nes papuošalai ir taip traukia akį. Kitas įvaizdis – rytietiškas. Su daug aukso ir detalių. Galop – roko stilius.

10. Kokios Jūsų prognozės ir kūrybiniai norai ateičiai? Ko palinkėtumėte mūsų nuotakoms?

Planuoju sukurti dvi kolekcijas per metus. Manau, šia kryptimi ir seksiu. Dabar sukūriau prabangią kolekciją nuotakoms, ateity turbūt bus kas nors labiau minimalistinio. Nuotakoms palinkėsiu geros nuotaikos, o ji paprastai būna gera, kai mergina pasitiki savimi, jaučiasi graži ir mylima.
Daugiau papuošalų https://www.renatapoccia.com
Jei norite bendrauti su tikromis nuotakomis ir pasitarti planavimo klausimais, užsukite į ApieVestuves.lt FORUMĄ
Galerija: Peržiūrėti padidinti
Tavo komentaras
Tavo vardas
El. paštas
Tai ką galvoji
     (Mes tikimės viskas padorumo ribose)
Facebook draugai rekomenduoja
4
Komentarai
2014-05-09 17:31
Inga
Man teko garbe buti jos kliente. Sukure versatilu perlu verini mano dviems vestuvinems suknelems. Taip pat derancius auskarus, ir zinoma, geliu vainika. Rezultatas neapsakomas! Igyvendino mano ideja tureti papuosala, kuris keliaus is kartos i karta. Renata ne tik labai talentinga, bet ir labai siltas zmogus su kuriuo labai malonu bendrauti.
2014-05-05 17:36
Agne
Mačiau, labai gražūs darbai. Patinka "marinistinis" stilius. :) Džiugu, kad yra daug pasirinkimo
2014-05-05 09:26
Renata
Mielos merginos,
Lauksiu Jūsų žinučių el. paštu [email protected]
Taip pat kviečiu prisijungti prie mano darbų Facebook puslapio: https://www.facebook.com/pages/Renata-Poccia-Jewel... Poccia
2014-05-05 07:47
beata
ooho kokie vainikai noriu tokio