Pirmąkart Lietuvoje bus rengiamas nuotakų turgelis

Jaunavedžių kursai, santuoka bažnyčioje

Santuoka bažnyčioje – tai sąjunga prieš Dievą, kuri reikalauja šiek tiek didesnio dvasinio pasirengimo. Jaunavedžių kursai yra skirti būtent tam, kad parengtų jaunuosius šiam svarbiam žingsniui ir atskleistų sakralinę santuokos reikšmę. Pradėję kalbėti apie santuoką bažnyčioje, susiduriame su daugybe nežinomųjų: santuokos sakramentas (Kas tai? Kas gali jį priimti, o kas ne? Kaip tam pasiruošti?), kursai jaunavedžiams (Nuo ko pradėti? Kam jie apskritai reikalingi?). Supaprastinsime šią sudėtingą lygtį, atskleisdami visus nežinomuosius, o jums teliks nuspręsti: santuoka bažnyčioje – už ar prieš?

Pirmieji žingsniai registruojant santuoką Civilinės metrikacijos skyriuje

Kiekvienai būsimai šeimai iškyla klausimų dėl santuokos registravimo: kokius dokumentus reikia turėti, kada registruojama santuoka, per kiek laiko įteikiamas santuokos liudijimas? Prieš vestuves turime daug ką apgalvoti, todėl būtina pasirūpinti įvairiais dokumentais ir spėti tai padaryti laiku.

Kas lydės nuotaką altoriaus link?

Mėgstate ar ne Lotynų Amerikos telenoveles, bet kiekvienai suvirpa širdelė žiūrint paskutinę seriją, kur jaunoji, dažnai lydima tėčio, žengia prie altoriaus, jaunikis nekantriai jos laukia, o visi kiti braukia ašarą. Taip yra filme, o kaip gyvenime? Gyvenime panašiai, taigi prie visų kitų vestuvių organizavimo rūpesčių prisideda ir dar vienas malonus, bet vis dėlto galvosūkis: kas nuotaką lydės prie altoriaus?
 

Kitokios meilės priesaikos

Turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris nežinotų tradicinės santuokos priesaikos žodžių. Tačiau ar ji ne per daug abstrakti? Siūlome Jums šį sąrašą, kuris gali padėti savo priesaiką padaryti asmeniškesne ir mielesne.

Ar aukos ir kiek aukos jaunieji bažnyčiai 2016-aisiais?

Galbūt iš pirmo žvilgsnio straipsnio pavadinimas gali pasirodyti keistas ir pagalvosite, kad tam, kuris rašė, trūksta vieno kito varžtelio galvoje – kaip kitaip gali kilti klausimas, ar jaunieji aukos pinigų bažnyčiai. Tačiau skaitydami šį straipsnį suprasite, kodėl pavadinimas būtent toks.

Jaunavedžiai jau gali tuoktis bet kurioje savivaldybėje

Liepos 10-ąją įsigalioja Seimo priimtos Civilinio kodekso pataisos, kurios leis sudaryti santuoką bet kurioje Lietuvos civilinės metrikacijos įstaigoje. Dabar aukso žiedus sumainysiantys įsimylėjėliai gali rinktis savo norimą santuokos sudarymo vietą.

Ar galima įregistruoti santuoką elektroniniu būdu?

Gyvenantiems užsienyje dažnai kyla klausimas "Ar galima prašymą įregistruoti santuoką pateikti elektroniniu būdu?". Atsakome jums.

Bažnyčios permainos besituokiantiems

Planuojančių vestuves ir norinčių susituokti bažnyčioje laukia permainos, padėsiančios jiems dar rimčiau pažvelgti į pasiruošimą santuokai bei pačią santuoką.

Sužadėtinių kursai Anglijoje

Susilaukiame nemažai laiškų su klausimais apie jaunavedžių kursus Anglijoje, kokie jie, ar grįžus į Lietuvą juos pripažįsta? Atsakome ir klausimų laukiame el. paštu [email protected]

Devynios kiekvienai santuokai būdingos fazės

Kiekviena nuotaka, eidama altoriaus link, tikisi, kad jos ir būsimojo sutuoktinio meilė truks per amžius. Tačiau po kelerių metų paklauskite tos pačios nuotakos, ar ji tekėtų antrąkart už to pačio žmogaus, ir maždaug šešios iš dešimties jums atsakys griežtą ne.

Santuoka bažnyčioje. Dažniausios problemos ir jų sprendimo būdai

Jaunavedžių kursai – tai ne vienintelis formalumas, kurio pareikalauja santuoka bažnyčioje. Galite susidurti su problemomis nustatant laisvą valią, taip pat su trukdžiais pasirengti santuokai savo ar kitoje parapijoje. Ne retai iškyla ir klausimas, ar krikštas yra būtina sąlyga tuoktuvėms Katalikų Bažnyčioje.

Jaunavedžių paskaitose – privaloma dozė išminties

Jaunavedžių kursai – štai, kaina, kurią turite sumokėti norėdami tuoktis bažnyčioje. Santuoka bažnyčioje – tai tarsi sandėris su Dievu, todėl išankstinis pasiruošimas tam yra būtinas, kad suprastumėte sakralinę santuokos reikšmę bei pažvelgtumėte į pačią šeimos sąvoką giliau ir galbūt atsakingiau.

Kursai prieš vestuves. Balsuojam už juos teigiamai?

Yra daugybė žmonių, kuriems jaunavedžių kursai atrodo paprasčiausias formalumas, tačiau jeigu pasistengtume kursų metu ne burbėti ir piktintis, o įsiklausyti į kunigo žodžius, greičiausiai suprastume, kad santuoka bažnyčioje – tai pasiruošimo reikalaujanti sąjunga prieš Dievą, reikalaujanti prisiimti atsakomybę, o juk neretai net nesuprantame, už ką. Tiesiog įsiklausykime.

Ką verta žinoti ir nuo ko pradėti nusprendus tuoktis Katalikų Bažnyčioje?

Apsisprendėte, kad jums reikalinga santuoka bažnyčioje. Ką daryti toliau? Antrasis žingsnis – užsiregistruoti parapijoje, kurioje norite susituokti. Trečias žingsnis – jaunavedžių kursai (neverta išsigąsti – jie nėra ilgi ir “skausmingi”, priešingai – jie trumpi ir įdomūs, o svarbiausia - naudingi). Ketvirtas žingsnis – formalumai, kad jūsų santuoka būtų įteisinta visomis prasmėmis.

Mūsų religija skiriasi. Ar tai – problema?

Manote, kad jeigu jūsų religija skiriasi, jaunavedžių kursai ir santuoka bažnyčioje – ne jums. Vis dėlto katalikiškos santuokos sakramentui galima paruošti ir kitos religijos atstovą, tačiau tai pareikalaus daugiau jūsų laiko, kantrybės ir užsispyrimo. Pamėginome išsiaiškinti su tuo susijusius niuansus.

Liutauras Salasevičius drąsina nebijoti tamsesnių vestuvinių suknelių

Su dizaineriu Liutauru Salasevičiumi (30) susitikti – užduotis ne iš lengvųjų. Juk atšilus orams ir saulei nutvieskus Vilnių nuotakos it gulbės upe plaukte plaukia Senamiesčio gatvelėmis, todėl ir vestuvines sukneles kuriančiam dizaineriui rasti laisvesnę minutę nėra paprasta. Dar nespėjus įdienoti, stovėjome prie Liutauro salono „Madam pareis vėliau“ durų, esančio žavingame Užupio kvartale, gėrėme kavą ir kalbėjome apie... vestuvines sukneles. Šiek tiek netgi simboliška.

Karališkosios vestuvės: 7 akimirkos, kurių negalima praleisti

Didžiosios Britanijos karališkųjų vestuvių rytas bus ilgas. Nuo akimirkos, kai pradės rinktis pirmieji svečiai, apie 8.15 val. Londonu laiku (apie 10.15 val. Lietuvos laiku), iki akimirkos, kai apie 13.30 val. (15.30 val. Lietuvos laiku) jaunavedžiai pasirodys balkone, praeis penkios valandos.

Ypatingi deimantai vestuvių žiede

Ar kada nors pagalvojote, kad deimantus galite sukurti ir Jūs? ApieVestuves.lt komanda šiandien su Jumis dalinasi ypatingais deimantais. Ar gali patikėti, kad juos galima sukurti iš tavo plaukų? Taigi, apie viską iš pradžių. Ypatingi deimantai, ypatingiems žmonėms.

Ką turi žinoti jei tavo meilė - kitatautė?

Vis dažniau jaunuosius domina ne tik vedybų sutartis ir su ja susiję teisiniai klausimai, bet ir galimybė susituokti su kitos valstybės piliečiu, taip pat santuoka užsienyje ir tam reikiamų dokumentų sutvarkymas. Taigi, pasitarę su teisininke Ginte Kazėnaite, bandome aptarti visa tai.
Santuoka bažnyčioje – tai sudaryta sąjunga prieš Dievą, palaiminta kunigo. Santuokos sakramentas – tai santuokinė sutartis, kuria vyras ir moteris visam gyvenimui sudaro bendrą sąjungą. Kurios poros gali priimti santuokos sakramentą arba, kitaip tariant, susituokti bažnyčioje? Ko mus moko jaunavedžių kursai? Ar teisūs skeptikai sakydami, kad kursai jaunavedžiams – tai tik dar vienas formalumas? Apie visus bažnytinės santuokos niuansus bei pasiruošimą jai kalbame šiame mūsų puslapio skyriuje.

Registruokis kataloge

Jeigu Jūsų verslas susijęs su vestuvėmis, parašykite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime. Kartu nuspręsime, kuo šis vestuvių katalogas gali būti naudingas Jūsų verslui ir klientui.
Tel.:
* duomenys saugus. zr.: privatumo politika
Facebook draugai rekomenduoja