Povestuvinė fotosesija „Bėganti su vilkais“

Piršliams ir liudininkams

Piršlio portretas, ko gero, kiekvieno sąmonėje yra susiformavęs labai panašus – tai tarsi vestuvių siela, smagios nuotaikos kalvis, kurio atsakomybėje – vestuviniai žaidimai ir svečių gera nuotaika. Šis personažas yra atkeliavęs iš labai senų laikų ir, galima drąsiai teigti, yra tradicinių lietuviškų vestuvių simbolis. Tuo tarpu pati sąvoka “vestuvių liudininkai” ir liudininkų pareigos nėra konkrečiai apibrėžti (išskyrus vieną – jums teks padėti savo parašą). Tad, kaip nesuklysti, kaip žinoti, kas yra derama piršliams, o kas – liudininkams, ir kaip tinkamai atlikti savo pareigas, sužinosite šiame puslapio skyriuje. Neišsigąskite, jei atlikę išsamų tyrimą, sužinosite, kad vestuvių žaidimai yra jūsų atsakomybėje – mes skubame jums į pagalbą (atraktyviausi žaidimai vestuvėms taip pat pateikiami čia).

Pirmoji pagalba liudininkams

Kas gali tapti liudininkais? Ar žinai, kad liudininkai gali būti net keturi? Ką daro liudininkai? Kokios liudininkų prievolės? Ką liudininkai dovanoja jaunavedžiams? Kokias staigmenas gali liudininkai padaryti jaunavedžiams?

Kas gali tapti vestuvių liudininkais?

Būsimi jaunavedžiai dažnai pasimeta rinkdamiesi vestuvių liudininkus, dažnai jiems kyla klausimų, ar jie privalo būti susituokę, ar būtinai pora ir gyvenime? O ką daryti tiems, kurie tokių žmonių artimųjų rate neturi? Dalijamės idėjomis, kas gali tapti liudininkais jūsų vestuvių šventėje. Juk svarbiausia geros emocijos, todėl atsikratykime „Ką kiti pasakys“ komplekso.
 

Nekark liudininko, kol nežinai jo pareigų vestuvėse

Šiuolaikiškose ir moderniose vestuvėse liudininkai dažniausiai kviečiami tik padėti parašus. Žinoma, tai būna vieni artimiausių ir svarbiausių žmonių poros gyvenime ir patiems liudininkams tai labai svarbi, garbinga pareiga.

Ką daro liudininkai šiuolaikinėse vestuvėse?

Šiuolaikiškose ir moderniose vestuvėse liudininkai dažniausiai kviečiami tik padėti parašus. Žinoma, tai būna vieni artimiausių ir svarbiausių žmonių poros gyvenime ir patiems liudininkams tai labai svarbi, garbinga pareiga. Tad ta pagalba dažnai yra labai natūrali ir išplaukia iš kasdienio bendravimo – juk sesuo ar geriausia draugė bet kokiu atveju kartu važiuoja padėti rinktis suknelę, nesvarbu, ją kviesite būti liudininke ar ne...

Vestuvių liudininkai: būti ar nebūti?

Ar būti liudininkais vestuvėse reiškia būti piršliais? Ar gali du vyrai arba dvi moterys būti liudininkais? Kokios liudininkų pareigos per vestuvės? Į visus šiuos klausimus atsako vedybų planuotoja Viktorija. Turite klausimų apie vestuves ir Jūs? Siųskite juos [email protected]

Būsime piršliais arba liudininkais. Ką daryti?!

Kas privaloma piršliams ir liudininkams, kokios jų funkcijos – tai susitarimo reikalas, tačiau vis dėlto yra tam tikras sąrašas pareigų, kuriuos gali tekti atlikti vieniems ar kitiems. Pavyzdžiui, jeigu jus pakvietė būti piršliais tradicinėse vestuvėse, vienas iš sudėtingiausių dalykų, kuriais turite pasirūpinti – vestuvių žaidimai.

RentBoutique deriniai vestuvių viešniai

Net 11 derinių vestuvių viešnioms ir aprangos etiketo taisyklės kiekvienai. Junkis ir išsirink tą, kuris tau labiausiai patinka.

Ko nedaryti svečiams vestuvių dieną: Top 10

Pagaliau atėjo Ta diena. Reikia puikiai nusiteikti, pasipuošti ir pasidžiaugti kartu su jaunaisiais. Tačiau vestuvių svečiams taip pat reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Egzistuoja etiketo normos, kurios turėtų būti žinomos kiekvienam atėjusiam į vestuves. Deja, dažnai atsitinka taip, jog taisyklės būna primirštos arba tiesiog ne taip suprastos. Taigi, kad žinotumėte, kaip nedera elgtis, pateikiame Jums sąrašą, kuriuo vadovaudamiesi tikrai nenuklysite nuo etiketo normų.

Tėvelių sutikimas su duona ir druska

Susimaišius tradicijoms pradėta galvoti, kad jos nėra prasmingos ir jų neverta laikytis. Tačiau dauguma tradicijų turi gilią prasmę, šaknis, jas galima pritaikyti šiuolaikinėms realijoms. Šiandien apie jaunavedžių sutikimą su duona ir druska.

Kuo skiriasi piršliai nuo liudininkų?

Pakvietė liudyti vestuvėse? Galvojate, ką kviesti liudyti? Šis straipsnis tiek būsimiems jaunavedžiams, tiek liudininkams, tiek piršliams, tiek svotams. Jis padės išsinarplioti iš tradicijų ir šiandienių formalumų raizgynės.

CHANEL Haute Couture 2012/13 žiema

Mielosios, dalinamės video medžiaga iš Chanel Haute Couture Fall-Winter 2012/13 pristatymo. Tikimės, kad stiliaus idėjų pasisems ne tik nuotakos, bet ir vestuvių svečiai.

Šis tas mėlyno, skolinto, seno ir naujo

Sakoma, kad nuotaka turi turėti ką nors naujo, seno, dovanoto, skolinto ir mėlyno arba žydro. Kaip padaryti taip, kad visa tai tobulai derėtų prie jūsų vestuvinės suknelės ir dėl daugybės šių detalių nenukentėtų jūsų subtilus nuotakos stilius. Plačiau papasakosime apie deimantus, perlus, krištolus, keliaraištį, rankinę bei pirštinaites.

Kas išrado vestuves?

Kada ir kur atsirado vestuvės? O gal jas kažkas sugalvojo? Apie vestuvių kilmę ir seniausias tradicijas straipsnyje pasakoja mūsų ekspertė Renata. O ar žinojote, kad Japonijoje po santuokos nuotaka likdavo gyventi su tėvais, o jaunikis turėjo ją lankyti kiekvieną naktį? Apie tai ir dar daugiau keisčiausių tradicijų skaitykite šiame straipsnyje.

Kaip padėkoti už dovanas?

Dovanos vestuvėms – išmokite ne tik dovanoti, bet ir priimti dovanas. Kiekvienas jūsų šventės svečias tikisi, kad padovanojo jums reikalingą bei patinkantį daiktą, kuriuo ilgai džiaugsitės. Žmonės patiria dovanojimo malonumą, kai mato jūsų nuoširdų džiaugsmą, girdi be galo nuošidžiai ištariamą “ačiū”, jaučiasi padarę kažką svarbaus bei naudingo...

Vestuvių tortas

Vestuvių vaišės ir šventinio stalo pagrindinė puošmena – tortas, kaip išsirinkti iš tokios gausybės siūlomų? Restoranai ir konditerijos parduotuvės šiandien ne tik pateikia storus katalogus su daugybe vestuvinių tortų nuotraukų, gausybe dekoravimo variantų, bet ir surengia įspūdingas degustacijas. Torto paieškos gali tapti tikra smaguriavimo fiesta!

Kaip rengtis per vestuves 2012 m.?

Ateinantį sezoną į madą vėl sugrįžta pūstos suknelės, bet ne lankais, o šimtais metrų sluoksniuoto tiulio, pučiamos ne tik viršuje minėtu tiuliu, bet ir organza, kai kada pridedant ir šifono. Logiška, kad tokiose suknelėse bus mažiau blizgučių ir siuvinėjimų, tačiau madingais išliks ploni it voratinkliai prancūziški nėriniai, šilko gėlės. Šilkinėmis gėlėmis bus kuriami tik atskiri akcentai, bet finansams leidus ir šleifas ar visa suknelė

Kas lemia sėkmingą renginio vedėjo darbą?

Jūsų vestuves veda renginio vedėjas? Šaunu! Jūsų šventės svečiai ir Jūs patys puikiai pasilinksminsite. Kas yra renginio vedėjas ir ką jis veikia Jūsų šventės metu? Į šiuos ir kitus klausimus atsako ApieVestuves.lt ekspertas ir vienas populiariausių Lietuvoje renginių vedėjų - Mindaugas.

Nuotakų mados reidas į nuomos salonus

Vestuvinių suknelių salonai – ar žinote, kiek jų iš viso yra? Užtikriname, tikrai neapeisite visų (pristigs laiko, jėgų, o galiausiai ir noro), tačiau to ir nereikia, nes mes padarėme reidą į nuomos salonus ir norime pasidalinti savo įspūdžiais su jumis!

Santuoka bažnyčioje. Dažniausios problemos ir jų sprendimo būdai

Jaunavedžių kursai – tai ne vienintelis formalumas, kurio pareikalauja santuoka bažnyčioje. Galite susidurti su problemomis nustatant laisvą valią, taip pat su trukdžiais pasirengti santuokai savo ar kitoje parapijoje. Ne retai iškyla ir klausimas, ar krikštas yra būtina sąlyga tuoktuvėms Katalikų Bažnyčioje.

Tikėkite ne prietarais – tikėkite meile!

Prasideda detalus vestuvių planavimas: matuojatės vieną suknelę po kitos, svarstote, ką pakviesti į pabrolius, pamerges, o ką – būti liudininkais. Ir čia pradeda kišti koją bene iš akmens amžiaus atkeliavę prietarai: matyti savęs veidrodyje taip, kaip būsite pasipuošusi vestuvių dieną, negalima, pamergės negali būti besilaukiančios, o liudininkai – nesusituokę. Tai bent!

Išvyka į gamtą: idėjos Jūsų lauknešėliui

Manote, kad geriausios vestuvių idėjos gimsta netikėtai? O kas jeigu išvykos į gamtą metu visai netikėtai jūsų pamergėms ir pabroliams gimtų idėja pavalgyti, tačiau per kažkieno užmaršumą lauknešėliu nebūtų pasirūpinta. Žinoma, tuomet galėtų pasitarnauti vestuvių žaidimai tokie kaip “susimedžiok maisto”, kuriuos patyrusiems piršliams ir liudininkams nebūtų sunku suorganizuoti... Tačiau vis dėlto pamėginkime to išvengti.

Nuotakų mados reido eksperimentas. Kaunas I dalis

Vieni vestuvinių suknelių salonai įvardijami kaip geresni už kitus, kiti stipriai peikiami, o apie kai kuriuos apskritai nieko negirdėti. Susipainioti internetinių diskusijų džiuglėse visiškai nesudėtinga – gali nutikti taip, kad “nuotakų rojumi” tituluojami salonai jums pakvips kiču, o mažyčiuose nebyliuose salonuose atrasite savo sielos namus.

Ką ir už kiek dovanoti?

Vis dažniau dovanos vestuvėms telpa vokelyje ir visai ne todėl, kad svečiams trūksta išradingumo – to pageidauja jaunieji. Puiku, greičiausiai jie planuoja išvykti į tolimą kelionę arba padengti dalį šventės išlaidų, tačiau kiek pinigėlių dovanoti? O galbūt jaunieji davė laisvę jūsų fantazijai ir nežinote, kaip suktis?

Brangioji, gal per Deimantines vestuves pakartojam savo pirmąjį šokį?

Senosios kartos nuotakoms tikrai nekils klausimas, koks buvo jų vestuvinis šokis, nes tradiciškai pirmojo jaunavedžių šokio vaidmenį atlikdavo valsas. Laikai keičiasi, šiandien jaunieji turi galimybę sušokti ir salsą, ir rumbą ar net specialiai jiems iš atskirų žingsnelių sukurtą šokį. Nesvarbu ką pasirinksite, pirmasis šokis – vis dar labai svarbi vestuvinių apeigų dalis.

Kai visi tau nori padėti

Vestuvių planavimas gali būti labai malonus užsiėmimas, jei tik turite pakankamai laiko ir neketinate per didelės naštos užskrauti ant savo pečių. Juk tam ir yra mama, anyta, draugės – jos visuomet pasirengusios padėti, tik būkite atsargios, kad jūsų šventė netikėtai nevirstų jų švente. Vestuvės turi būti tokios, apie kokias visuomet svajojote pati, o ne jūsų mama ar anyta...

Didžiausios vestuvių planavimo klaidos

Planuodami vestuves turime daug darbelių darbelių, o laiko jiems atlikti nevisad užtenka. Ką daryti? Geriausias patarimas - nedarykite klaidų planuodami savo šventę! Juk tada viskas vyksta sklandžiai, nereikia papildomai rūpintis įvairiomis smulkmenomis ir belieka džiaugtis švente. Tad kokios gi dažniausiai daromos klaidos ir kaip jų išvengti?
Vestuvių žaidimai – neatsiejama šventės dalis, tad jeigu jums patikėtos piršlio pareigos, galite būti tikri – teks jais pasirūpinti. Liudininkams vestuvių metu atitenka mažiau atsakomybės nei prišliams, tačiau vėlgi tai – susitarimo reikalas. Gali nutikti taip, kad vestuvių liudininkai turės ne tik padėti parašą, bet ir pasirūpinti, jog vestuviniai žaidimai “išverstu svečius iš klumpių”. Tad, šiame mūsų puslapio skyriuje: konkrečios piršlių bei liudininkų pareigos, patys smagiausi žaidimai vestuvėms ir naudingi profesionalų patarimai.

Registruokis kataloge

Jeigu Jūsų verslas susijęs su vestuvėmis, parašykite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime. Kartu nuspręsime, kuo šis vestuvių katalogas gali būti naudingas Jūsų verslui ir klientui.
Tel.:
* duomenys saugus. zr.: privatumo politika
Facebook draugai rekomenduoja