Dovanėlės svečiams. Originalios idėjos

Vedybų sutartis, teisiniai klausimai

Ne paslaptis, kad dažną lietuvį (ir ne tik) gąsdina sąvokos “vedybų sutartis”, “jaunųjų sutartis”, “partnerystės sutartis”. Baimė kyla iš nežinojimo, nes visos šios trys sąvokos reiškia tą patį – sutuoktinių susitarimą, nustatantį jų turtines teises. Gyvename XXI amžiuje, kuomet įprastinė šeimos koncepcija (vyras uždirba pinigus, moteris rūpinasi namų židiniu) daugeliu atvejų yra labai stipriai pakitusi. Natūralu, kad su šiais pakitimais atsirado ir tam tikra teisinė bazė. Tad šiame skyriuje atskleisime jums, kas yra toji povedybinė sutartis, ką apima vestuvių teisė, ar būtinas yra pavardės keitimas, kuo teisine prasme yra ypatinga santuoka su užsieniečiu arba santuoka užsienyje, kokie yra dažniausiai užduodami teisiniai klausimai.

Kaip gali paveikti mišrias santuokas „Brexit“

Ne paslaptis, kad Didžiojoje Britanijoje ką tik įvyko referendumas ir šalis svarsto galimybę išstoti iš Europos Sąjungos. Nerimą kelia ne tik šis sąmyšį kurstantis svarbus šiai šaliai, Europai ir net pasauliui sprendimas, bet ir nežinia kas laukia Didžiojoje Britanijoje šeimas sukūrusių ir santuokos saitais susisaisčiusių porų.

Naujos santuokos liudijimų pripažinimo taisyklės ES

Europos Parlamentas įtvirtino naujas dokumentų pateikimo taisykles Europos Sąjungos valstybių institucijoms. Pateikiant dokumentus, tokius kaip santuokos ar gimimo liudijimas, nebereikės rūpintis jų vertimu į kitą kalbą ar legalizavimu – prie šių dokumentų bus pridedamos daugiakalbės formos.
 

Kaip išvengti nesusipratimų su dokumentais po santuokos

Kokia pavarde – mergautine ar po vestuvių pasirinkta vyro – nuotakai pirkti bilietus medaus mėnesio kelionei? Kokiais atvejais atsisakoma įregistruoti santuoką? Kokių papildomų duomenų reikia tuokiantis su užsieniečiu, kokias procedūras grįžus į Lietuvą būtina atlikti prisiekus amžiną meilę užsienyje? Kaip išvengti nesusipratimų dėl netvarkingų dokumentų ir, apskritai, kiek ilgai užtrunka jų tvarkymas? Į šiuos ir kitus dažnai pasitaikančius būsimų jaunavedžių klausimus apievestuves.lt skaitytojams padėjo atsakyti advokatų kontoros „Žiemelis, Valys, Rugys ir partneriai“ teisininkas Karolis Rugys.

Kaip gauti santuokos liudijimą?

Vestuvių planavimas pirmiausia turėtų prasidėti nuo tvarkingų dokumentų santuokai įteisinti. Tam, kad būtų aiškiau, priminsime jums esminę informaciją, kuri yra būtina gauti civilinės santuokos liudijimą.

Kaip susituokti Lietuvoje kitataučiams?

Mielieji skaitytojai, vestuvių planuotojai ir organizatoriai, kartais iškyla klausimų - ar gali Lietuvoje susituokti kitataučiai? ApieVestuves.lt teisininkės Gintos atsakymas visiems.

Kokius dokumentus po vestuvių reikia keisti banke?

Prieš vestuves turime daug reikalų, tačiau ir po vestuvių jų nemažėja: nepamirškime pasikeisti asmens dokumentų, banko kortelių ir ... Pradedame straipsnių ciklą, kuriuose aptarsime visus šiuos dalykus. Ar tikrai žinote, kokius dokumentus reikia pasikeisti banke?

Santuokos registravimas Lietuvoje

Vedybų sutartis, kiti teisiniai klausimai, susiję su santuokos registravimu Lietuvoje – visa tai turėtumėte išsiaiškinti kaip tik galite greičiau, nes meilės šventėje, kaip ir visur kitur, biurokratizmo yra iš tiesų daug. Tad kokios tos taisyklės ir kokių dokumentų reikia norint susituokti?

Vedybų sutartis - praktiška ar skaudina?

Kam reikalinga vedybų sutartis? Nejaugi šioje žemėje nebeliko nieko švento? Toks skeptiškas nusiteikimas girdimas ne iš vieno lietuvaičio lūpų, kol tiesiogiai nesusiduriama su nelaiminga pabaiga – kartais labai negarbingomis skyrybomis. Tad kokie tie teisiniai klausimai, kuriuos apsprendžia vedybų sutartis, ar ją tikrai naudinga pasirašyti?

Ką turi žinoti jei tavo meilė - kitatautė?

Vis dažniau jaunuosius domina ne tik vedybų sutartis ir su ja susiję teisiniai klausimai, bet ir galimybė susituokti su kitos valstybės piliečiu, taip pat santuoka užsienyje ir tam reikiamų dokumentų sutvarkymas. Taigi, pasitarę su teisininke Ginte Kazėnaite, bandome aptarti visa tai.

Vyro, mergautinė ar dviguba mano nauja pavardė?

Ne ką mažiau svarbus nei vedybų sutartis ar kiti su santuoka susiję teisiniai klausimai yra pavardės pasirinkimas. Ar žinote, kokius galite rinktis variantus? Ne tik atlikome apklausą, kur pergalingai triumfavo dviguba pavardės konstrukcija, bet ir pasikonsultavome su teisininke Ginta Kazėnaite.

Naujos santuokos liudijimų pripažinimo taisyklės ES

Europos Parlamentas įtvirtino naujas dokumentų pateikimo taisykles Europos Sąjungos valstybių institucijoms. Pateikiant dokumentus, tokius kaip santuokos ar gimimo liudijimas, nebereikės rūpintis jų vertimu į kitą kalbą ar legalizavimu – prie šių dokumentų bus pridedamos daugiakalbės formos.

Antrosios dienos drabužiai nuotakai

Vis dar gyvuoja tradicija vestuves švęsti keletą dienų. Ko gero, antrąją šventės dieną vestuvinės suknelės nesivilksite, tad kuo puoštis? Be jokios abejonės, išskirtinis ir puošnus nuotakos stilius turi būti išlaikytas, tačiau jūsų pasirinkimas priklauso nuo to, kur ir ką veiksite, nuo metų laiko ir, žinoma, nuo jūsų pačios norų.

Nuotakos suknelė antrai dienai

Antrąją vestuvių dieną vilkimi jaunosios drabužiai neturėtų nustelbti vestuvinės suknelės, tačiau taip pat ir neturėtų būti pernelyg paprasti. Visgi, jūsų šventė tęsiasi, tad ir nuotakos stilius turėtų būti išlaikytas. Pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip išsirinkti suknelę antrai vestuvių dienai.
Manote, kad visi su vedybomis susiję teisiniai klausimai blaško romantišką nuotaiką? Galbūt, kai kam iš mūsų, tačiau kaip ir visur kitur biurokratizmo čia neišvengsime. Vestuvių teisė ir visi su tuo susiję niuansai aptariami šiame mūsų puslapio skyriuje: vedybų sutartis (kitaip, partnerystės sutartis), joje apibrėžiami punktai, pavardės keitimas, iš kokių variantų galime rinktis, santuoka su užsieniečiu ir jos ypatumai, santuoka užsienyje ir kur tam palankiausios sąlygos. Taip pat leisimės į diskusijas, ar povedybinė sutartis byloja apie nepasitikėjimą vienas kitu, ar vis dėlto jaunųjų sutartis – tai labai natūralus dalykas kosmopolitiškoje visuomenėje?

Registruokis kataloge

Jeigu Jūsų verslas susijęs su vestuvėmis, parašykite savo telefono numerį ir mes Jums paskambinsime. Kartu nuspręsime, kuo šis vestuvių katalogas gali būti naudingas Jūsų verslui ir klientui.
Tel.:
* duomenys saugus. zr.: privatumo politika
Facebook draugai rekomenduoja